Tipos extraliga: Popis četvrtfinalista je gotov

Nitra Trenčinu nije dala priliku

Hokejaši HK Nitra plasirali su se u četvrtfinale Tipos extraliga playoffa. U odlučujućem 5. susretu pretkola slavili su nad Duklom Trenčín 5:1, au seriji su slavili 3:2 u susretima.

U četvrtfinalu suparnik će biti “Corgoň pobjednik regularnog dijela, HK Poprad.” Za Trenčane je sezona završena.

Za domaće je nastupio i Buček koji je u četvrtom susretu potkopao Pietronira i dobio jedanaesterac na utakmici. Disciplinska komisija SZĽH odlučila je da je intervencija strogo ocijenjena i dopustila napadaču start.

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Ciljevi: 9. Okoličány (Gill, Bača), 11. Bajtek (Stacha, Okoličány), 25. Newell (Jackson), 51. Jackson (Gill, Buček), 53. Buček (Stacha) – 28. Kielb (Petráš, Kupec). Suci: Štefik, Stano – Durmis, Gegáň, isključenja: 2:5 za 2 minute, nadjačan i oslabljen: 0:0, 3600 gledatelja.

Nitra: Aittokallio – Cotton, Mezei, Kousa, Gajdoš, Bača, Stacha, Fatul – Bajtek, Gill, Okoličány – Newell, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Buček – Bačo, Hrnka, Pobežal

Trencin: LaCouvee (25. Borák) – Pietroniro, Starosta, Kielb, Nátny, M. Hudec, Hlaváč, Kupec – Tomík, Charbonneau, Ahl – Giľák, Baláž, D. Hudec – Immo, Sojčík, Petráš – Sloboda, J. Mikúš, Krajčovič – Conway
/konačno stanje u seriji: 3:2/

Nitra je aktivnije ušla u dvoboj iu 8. minuti Okoličány ih dovodi u vodstvo. Domaći su do odlaska na odmor povisili na 2:0 pogotkom Bajteka.

Početkom drugog poluvremena Newell je povećao razliku za tri pogotka i činilo se da je odlučeno. Gosti su tri minute kasnije smanjili rezultat zahvaljujući Kielbu, ali to je bilo sve s njihove strane. U trećem činu Jackson i Buček osigurali su domaći trijumf i prolazak dalje.

Uvodne minute druge trećine odlučile su o nastavku Zvolena

Hokejaši HKM Zvolena plasirali su se u četvrtfinale Tipos extraliga playoffa. U odlučujućem 5. susretu kvalifikacija slavili su nad HK 32 Liptovský Mikuláš 6:2, au seriji su slavili 3:2 u susretima.

U četvrtfinalu će se sastati s Duklom Michalovce, serija počinje u srijedu na ledu Michaloviec. Sezona je završila za Liptovský Mikuláš, plasirali su se na konačno 10. mjesto.

HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš 6:2 (1:0, 3:2, 2:0)

Ciljevi: 19. Kašlík (Hecl, Šiška) 21. Hecl (Kašlík), 21. Hecl, 22. Lukosevicius (Fortin), 42. Lukosevicius (M. Hults, C. Hults), 54. Marcinek (Gachulinec, Beč) – 27. Sukeľ (Pea, Avtsin), 31. Avtsin (Réway). Suci: Baluška, Žák – Stanzel, Bogdaň, isključenja: 1:4 2 minute, power plays: 1:0, slabost: 0:0, 2195 gledatelja.

Izabran: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok – Kašlík, Šiška, Hecl – Lukosevicius, M. Hults, Fortin – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Gabor, Csányi

Liptovský Mikuláš: Krasikov – Ullman, Lalík, F. Fekiač, Hraško, Thompson, Mezovský – Avtsin, Quince, Réway – Berry, Egle, T. Nauš – Žilka, Kriška, J. Sukeľ – Tkáč, Vankúš, Nespala

Viedenský se vratio u domaću momčad nakon gotovo tri mjeseca pauze od ozljede, Lipták je nedostajao A. Nauš. Zvolenčani su bili nešto aktivniji u prvoj trećini da bi na kraju i poveli. Šiška je pronašao Hecla, a ovaj kao na pladnju poslao ubačaj slobodnog Kašlika pred gol – 1:0.

Domaći su o trijumfu odlučili početkom drugog poluvremena, kada su u 90 sekundi dodali još tri točna pogotka i imali četiri pogotka prednosti. Dva puta je slavio Hecl, a jednom Lukosevicius. Liptáci je popravio situaciju dodavanjem J. Sukeľa i nakon dobrog proigravanja Réwaya slobodnim Avtsinom iz kruga smanjili na 4:2 sredinom susreta.

Domaći su dobili i početak treće trećine, a Lukosevicius je u power playu iz kruga svladao Krasikova, a onda je Marcinek igrom povisio na 6:2.