Slovnaft kup: Ružomberok nedvosmislenim rezultatom pobijedio Lipany

Ružomberok se velikom pobjedom pobrinuo za povijesni rekord.

Novo iznenađenje na račun favorita nije se dogodilo.  Ružomberok je nedvosmislenim rezultatom svladao Lipany
Na arhivskoj slici gol veselje nogometaša MFK Ružomberok. Foto: TASR – Roman Hanc

Nogometaši MFK Ružomberok pobijedili su u utorak (2. travnja) u prvoj polufinalnoj utakmici Slovnaft Cupa s velikih 5:0 kod Lipiana. Sudionik najvećeg natjecanja pobrinuo se za najvišu polufinalnu pobjedu SP-a u 21. stoljeću na trećeligaškom terenu.

ŠK Odeva Lipany – MFK Ružomberok 0:5 (0:4)

Strijelci: 25., 27., 45. i 56. Gerec, 15. Hladík. ČK: 6. Bartoš (Lipany), ŽK: Micherda – Chobot. Suci: Dohál – Vitko, Zemko, 2135 gledatelja

Domaćin je osjetno oslabio već u šestoj minuti kada je crveni karton dobio vratar Peter Bartoš. Isključen je zbog oštrog obračuna s odbjeglim Štefanom Gerecom, koji je kasnije zabio četiri pogotka zaredom. Za prvu se pobrinuo Jan Hladík u 15. minuti.

“Ruža” je tako stvorila vrlo komotno vodstvo za domaći uzvrat koji je na rasporedu 16. travnja. Njezina suparnica u ovom susretu neće biti Bartoš, koja je imala velike zasluge u četvrtfinalnoj pobjedi nad Skalicom (5:3 u raspucavanju s 11 metara nakon 0:0 u regularnom vremenu).