NHL: Černak nije zabio u pobjedi Tampe

Hokejaši Tampa Baya pobijedili su Boston 3:1 u noćnoj utakmici NHL lige i učvrstili se na prvom mjestu u borbi za prvi besplatni karton u Istočnoj konferenciji. Bila je to njihova sedma pobjeda iz dosadašnjih osam dvoboja.

Bruinsi su mogli osigurati playoff da su u ovoj utakmici osvojili barem bod. Obrambeni igrač Erik Černák počeo je u drugom obrambenom paru s Mathewom Dumbom i nije se upisao u strijelce Kanađana te je na ledu proveo 20:24 minute.

Munja najbolja momčad Istočne konferencije

Napadač Nikita Kučerov zaključio je golom na prazna vrata, čime je upisao 124. bod u tekućoj sezoni. Kao rezultat toga, vratio se na trenutno prvo mjesto u kanadskim bodovima za natjecanje, tijesno ispred Nathana MacKinnona iz Colorada.

Napadač Nick Paul odigrao je svoju 400. utakmicu u NHL-u iu 11. minuti asistirao za uvodni pogodak domaćina s palice Mitchella Chaffeeja. Odgovorio je Danton Heinen u 18. minuti, no Tampa je u 27. minuti vratila tijesnu prednost zahvaljujući Brayden Pointu.

“Bilo nam je važno da povedemo. Htjeli smo iskoristiti činjenicu da igramo protiv momčadi koja je dan ranije imala tešku utakmicu. Mislim da smo uspjeli,” rekao je trener Tampe Jon Cooper.

Lightningi su najbolja momčad Istočne konferencije u zadnjih 10 utakmica, sa 17 bodova. U ožujku nisu zabili samo u jednom od 10 susreta. Na prvoj wild card poziciji imaju 6 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Washington, dok Detroit, koji je prvi “ispod crte”, zaostaje osam. Ujedno, Lightningi kroz plasman u diviziju imaju realne šanse izboriti prolaz u eliminacijski krug, trenutno imaju tri boda minusa od Toronta na Atlantiku.

Boston bi mogao potvrditi sudjelovanje u doigravanju

Nogometaši Bostona nisu iskoristili priliku da se domognu prvog mjesta trenutnog poretka cijelog natjecanja i Istočne konferencije. Izgubili su treći od posljednja četiri dvoboja, ali su i dalje na vrhu konferencije s 99 bodova, s gotovo sigurnim sudjelovanjem u doigravanju.

Bruinsi su odigrali drugu utakmicu u dva dana, u prethodnoj su slavili na Floridi protiv domaćih Panthersa 4:3.

“Da budem iskren, ne mislim da je bilo koja momčad igrala na vrhuncu svoje igre. Naš intenzitet igre i emocije u utakmici nisu bili isti kao u prethodnoj utakmici,” istaknuo je kapetan Bostona Jim Montgomery. Nogometaši Bostona mogli bi postati druga momčad nakon New York Rangersa koja je izborila mjesto u doigravanju. Trebao im je jedan bod, ali nisu ga dobili.

Pinto je pomogao s četiri poena

U borbi momčadi bez pravih šansi za plasman u eliminacijski krug, nogometaši Ottawe su na ledu slavili Buffalo rezultatom 6:2. Do uvjerljivog rezultata došli su ponajviše zahvaljujući odličnoj prvoj trećini u kojoj su već u 9. minuti došli do četiri pogotka prednosti i iskazali se s gotovo 28 posto šuterske uspješnosti.

Najznačajniju ulogu u pobjedi “senatora” odigrao je napadač Shane Pinto koji je skupio četiri kanadska boda uz pogodak i tri asistencije. “Krenuli smo velikim intenzitetom. Kad tako počneš utakmicu, to je nevjerojatno. Bilo je to vrlo zabavno prvo razdoblje za nas,” rekao je Pinto, čiji su suigrači Brady Tkachuk, Boris Katchouk, Jakob Chychrun i Drake Batherson imali identičan učinak 1+1.

Prema obrambenom igraču Buffala Rasmusu Dahlinu porazu je pridonijela činjenica da momčad nije slijedila plan igre i dala se izbaciti brzim golom.

Čak i ako primite na početku utakmice, morate nastaviti donositi ispravne odluke i slijediti taktiku. Pokušali smo se vratiti u igru, ali nismo radili prave stvari.”

Domaći vratar Ukko-Pekka Luukkonen primio je četiri gola iz devet udaraca, a zatim je ustupio mjesto Devonu Leviju. U 27 od proteklih 29 utakmica primio je najviše tri pogotka, a prema Dahlinovim riječima, momčad ga ovaj put uopće nije držala.

“To me najviše rastužuje. Iznevjerili smo ga. Dugo nas je spašavao, zaslužio je bolji nastup od nas,” rekao je Dahlin.

Ottawa, koja za drugim wildcardom u Istočnoj konferenciji zaostaje 15 bodova, dobila je treću utakmicu zaredom i dobila četvrti od posljednjih pet dvoboja na protivničkim klizalištima.

Senatori su propustili playoff u prethodnih šest sezona. Zaostatak Buffala za Washingtonom, koji trenutno drži poziciju drugog slobodnog kartona, iznosi 8 bodova, no Sabresi su odigrali dvije utakmice više od Capitalsa i čeka ih samo devet dvoboja do kraja regularnog dijela sezone.