Još jedan Slovak debitirao u NHL-u: pobjedonosni povratak Šimona Nemeca u postavu

Slovački hokejaš Patrik Koch u petak navečer debitirao je u inozemnoj NHL ligi. U četvrtak ga je pozvala Arizona koja je izgubila od Minnesote 2-5. Na turniru su bila ukupno četiri Slovaka, a niti jedan od njih nije ušao u bodovanje Kanađana.

Minnesota je u posljednjem činu zabila četiri pogotka, a pomogla su joj i 23 obrane vratara Marc-Andrea Fleuryja. Njegov norveški suigrač Mats Zuccarello imao je tri asistencije, a sudjelovao je i u pobjedničkom golu Joela Erikssona Eka u 48. minuti. Koch je bio u trećem obrambenom paru s Juusom Välimäkijem i odigrao je 9:20 minuta. Imao je jedan udarac prema golu, četiri pogotka i dobio deset minuta kazne zbog sudjelovanja u tučnjavi na kraju utakmice. Ujedno je postao 97. slovački igrač koji je startao u profi ligi. U momčadi je i njegov sunarodnjak i napadač Miloš Kelemen koji je ove godine odigrao deset utakmica i upisao asistenciju.

Montreal s Jurajem Slafkovskim izgubio je na ledu Caroline 1:4, za koju se Frederik Andersen uhvatio nakon više od pet mjeseci. Danac je propustio 50 utakmica zbog problema s zgrušavanjem krvi. Njegov suigrač Brady Skjei postigao je dva gola. Slafkovský u sedmom od prethodnih osam susreta nije zabio – susret je završio s dva minusa, jednim udarcem na gol i dva pogotka. Na ledu je proveo 18:30 minuta.

Šimon Nemec vratio se u akciju nakon jednog susreta provedenog na tribinama, kada je njegov New Jersey slavio nad St. Luj 4:1. Pod palicom novog trenera Travisa Greena, kojemu je to bila prva pobjeda s Devilsima, bio je u trećem obrambenom paru s Lukeom Hughesom. Značajnu ulogu u trijumfu odigrao je Timo Meier koji je postigao čisti hat trick. Imao je i asistenciju kod četvrtog pogotka te je njegova momčad prekinula niz od tri poraza. Nijemac je na ledu bio 17:34 minute, imao je zaostatak i imao jedan udarac prema golu.

Njegov sunarodnjak Erik Černák iz Tampa Baya izgubio je na domaćem ledu od Calgaryja 3:6. Gostujući Yegor Šarangović ostvario je rekord karijere s četiri poena (2+2) i pridonio šestom trijumfu svoje momčadi u dosadašnjih sedam dvoboja. Tampa je dobila samo jednu od prethodnih šest utakmica na domaćem terenu. Černak je na ledu bio 17:40 minuta, dao je jedan pogodak i dobio dvije minute zadržavanja.