Tenis | Otto Virtanen ponovno je osvojio turnir

Finska Otto Virtanen osvojio je muški teniski ATP challenger turnir u Švicarskoj.

Nijemca je pobijedio u pojedinačnom finalu igranom u Luganu Daniel Masurin 6–7 (4–7), 6–4, 7–6 (7–3). Izjednačen meč trajao je dva sata i 41 minutu.

Virtanen je izgubio prvi set u tiebreaku. Bio je na rubu poraza već u trećem setu, kada je Masur, 379. na svjetskoj ljestvici, pokušao prelomiti meč s dvije meč-lopte nakon vodstva Virtanena u servis turnutu sa 6-5 gemova.

Ipak, Virtanen (ATP-126) se snažnim dodavanjima izvukao iz teške situacije. Finac je napravio 16 dodavanja u susretu, ali je s druge strane pao na devet dvostrukih pogrešaka.

Virtanen, koji je četvrtom meč loptom odlučio pobjedu u tiebreakeru trećeg seta, osvojio je i prošle godine švicarski turnir. Ima ukupno pet pobjeda na turnirima razine izazivača.

Prethodni je bio krajem veljače u francuskom Pauu.

Ispravak 10.3. u 23:00: Netočno se pričalo da je Masur imao meč loptu u drugom setu. Imao je dvije meč lopte u trećoj trećini.