Skijanje | Teško razočaranje za Jasmi Joensuu u Falunu – samo četiri Finca u utrkama

Finska Lauri Vuorinen i Joni Mäki započeli su posljednju sprintersku utrku Svjetskog kupa u skijaškom trčanju u švedskom Falunu, kada je finski dvojac zauzeo prvih deset mjesta u kronometru. Vuorinen je sjajno odskijao do trećeg mjesta u kvalifikacijama, Mäki je bio osmi.

Vuorinen je na cilju pobijedio norveškog pobjednika kvalifikacija za 4,64 sekunde Za Erika Valnesa.

Kvalifikacije za sprint, koji se organizira na tradicionalni način skijanja, za Fince su bile dvostruke, jer Emil Liekarin, Niilo Moilanen, Ville Ahonen i Juuso Haaralan brzina nije bila dovoljna za postavljenu pozornicu. Liekari je bio 35., Moilanen 39., Ahonen 40., a Haarala 55. mjesto.

Također u ženskoj utrci samo su dvije Finkinje prošle kronometar, kada Kerttu Niskanen izjednačeno za 17. i Johanna Matintalo 20. Jasmi u Joensuu (32:s), Anne Kyllönen (43:s), Katri Lylynperän (49.) i prekinuvši kronometar Tiia Olkkonen dan utrke završio je kvalifikacijama.