Nogomet | Ogelov nogometni boom bio je vidljiv u ogromnim redovima na vratima – “Gdje ćemo donijeti kečap?”

Gništan–SJK 0–1

finski tvrdokorne navike nogometnih navijača da na utakmicu dođu na posljednju kap obilu su se Gništanu i gledateljima neposredno prije početka utakmice. Kada je utakmica počela u četiri sata poslijepodne, za ulazna vrata s druge strane terena čekalo se više od 200 metara u redu.

Svi su imali vremena vidjeti vrhunac utakmice. Minutu prije zadnje minute stvarnog vremena za igru, SJK Valentin Gašć postigao pobjednički pogodak 1–0. To je također označio prvi poraz kod kuće u povijesti Gnistanove lige.

U Gništanovoj situacijskoj sobi situacija se odvijala već u prvih deset minuta. Još ljudi je naređeno da dođu do vrata. Ostali smo bez kečapa.

“Gdje nosimo kečap”, pitalo se preko radio telefona u sedmoj minuti.

Od posljednjih oni koji su čekali u redu promašili su prvi stvarno opasan gol na utakmici u četvrtini. Gnistanov visoki presing odveo je gostujući SJK u protunapad. Markus Arsalo napravio dugačak pas u prazan prostor Babacar Fati. Vratar Gništana Mathias Nilsson međutim, blokirao je Fatijev udarac u korner.

Bila je to jedina situacija u uvodnoj trećini u kojoj je Gnistin visok presing bio blizu gola u skoku. SJK je u uvodnom dijelu stvarao bolje prilike za gol, ali domaći nisu patili.

Prije svoje četvrte utakmice, Gnistan je u prosjeku stvarao najmanje očekivanih golova po utakmici. U drugoj epizodi statistika se promijenila.

Nakon četvrtine igre Gnistan je počeo konstantno stvarati gol šanse. Trebali su postići prvi gol utakmice.

Prvi Gnistan veznjak Roope Pyyskäs bile su dvije vratnice. Zatim Momodou Sarr pucao tik pored okvira gola, a onda je Joakim Latonen na isti način promašio s gotovo istog mjesta.

Pet minuta prije kraja, prvi strijelac Norveške Jonas Enkerud potukao se s vratarom SJK-a, ali nekako je izmakao i okvir za gol.

Kada Gnistan nije mogao zabiti, SJK je kaznio minutu prije kraja.