Bologna-Udinese 1-1, Thiago Motta ne uspijeva se povezati s Juveom

Bologna je kod kuće remizirala s Udineseom 1-1 u utakmici 34. kola Serie A.. Rossoblu se popeo na 63 boda i izgubio priliku uhvatiti Juve na trećem mjestu sa 65. Udinese, kojem je dragocjena pobjeda izmakla na kraju, ima 29 bodova i treći su sami: ​​danas bi bili u Seriji B .

Utakmica

Utakmica počinje dugom blokiranom fazom. Bologna ima loptu u posjedu, ali ne nalazi prostor za napad. Momčad Thiaga Motte pokušava zaobići zid Juventusa, ali ubačaji s bokova sustavno se neutraliziraju. Furlani su nakon 45 minuta čistog otpora pogodili u sudačkoj nadoknadi. Freuler gubi loptu, Udinese ubrzava sa Samardžićem: lopta pada u noge Payeru koji s nekoliko koraka probija Skorupskog, 0-1.

Bologna je u drugom poluvremenu pokušala dići ritam, ali je furlanska utvrda izdržala i Okoyeov gol nije bio u stvarnoj opasnosti, izuzev slabog zaključka Ndoyea u 59. minuti. Ubrzo nakon toga, misija domaćina postaje komplicirana. Beukema nokautira Samardžića koji ide prema golu, crveni karton i Bologna s 10 igrača od 64. minute. S igračem manje, rossoblu uz malo sreće dolaze do izjednačenja. U 78. minuti slobodni udarac Saelemaekersa je otrovni centaršut koji ismijava Okoyea, 1-1. Posljednje okretaje sata svakome daju uzbuđenje. U 90. minuti Saelemaekers je bio blizu gola za bis s ruba šesnaesterca, u nadoknadi Davis pogađa gredu i dolazi blizu gola za Udinese u posljednjoj minuti.