Rumunjska je poražena od Kolumbije u prijateljskoj utakmici u Madridu. Tricolori su zabili dva gola u posljednjih 10 minuta

Kolumbija je dominirala utakmicom i otvorila gol u 5. minuti preko Jhona Cordobe koji je zabio glavom.

U 36. minuti spetljaju se Stanciu i Marius Marin, a nakon dodavanja petom Jhon Arias zabija za 2:0.

Horaţiu Moldovan odlično je intervenirao u 52. i 66. minuti, ali vratar trikolora nije imao ništa s udarcem Yasera Asprille, iz 80. minute.

Na kraju su se trikolori stisnuli oko protivničkog šesnaesterca, a Ianis Hagi je vratio loptu i postigao prvi pogodak za učenike Edija Iordănescua.

Tricolori su zabili još jednom, u 4. minuti produžetka, kada je Man prošao, a Florin Tănase smanjio razliku.

Završilo je 3-2 za Južnoamerikance, u utakmici u kojoj je Rumunjska bila opasna samo u posljednjih 15 minuta.

U prvoj prijateljskoj utakmici odigranoj uoči Eura 2024. Rumunjska je remizirala sa Sjevernom Irskom rezultatom 1-1.

Formula koju je postavio Edi Iordănescu u Madridu: H. Moldovan – Raţiu, Drăguşin (Nedelcearu ’46), Burcă, Opruţ (Sorescu ’87) – R. Marin (Fl. Tănase ’77), M. Marin, Stanciu (D. Man ’77) – Moruțan, Alibec ( Drăguş ’56), Mihailă (I. Hagi ’56).