Oregon State odbija izgubiti u posljednjoj povratničkoj pobjedi: ‘Čini se da ništa ne smeta ovoj momčadi’

LAS VEGAS – Vrijeme je da krenete kositi travnjak? Drijemati? Dućan? Početi večerati?

ljubitelji ženske košarke koji gledaju utakmice ove sezone znaju bolje. Istrenirani su da ostanu do kraja, jer sve se može dogoditi, koliko god beznadno izgledalo.

Beaversi su dodali još dokaza u četvrtak kada su izbrisali zaostatak od 12 koševa sa sedam minuta do kraja u četvrtfinalnoj utakmici Pac-12 turnira protiv Colorada. To nije bio paraboličan potez do pobjede, ali Oregon State je izjednačio, a zatim pronašao način da izvuče

Nevjerojatna je mentalna snaga koju su Dabrovi pokazali kada su se suočili s gotovo nemogućim situacijama.

Naime:

• U zaostatku 59-54 za Arizonom 22 sekunde prije kraja, Adlee Blacklock i Talia von Oelhoffen pogodile su trice za produžetak. Oregon State na kraju pobjeđuje 73-70 u dvostrukom produžetku.
  • S gubitkom od 14 bodova s ​​4:09 do kraja gostovanja u Kaliforniji, novakinja Dominika Paurova vodi u vrućem povratku. OSU nadmašuje Bearse 43-22 tijekom posljednjih 14 minuta za pobjedu 71-64.
  • S vodećim strijelcem Raeganom Beersom koji je izgubio ranije u utakmici sa slomljenim nosom, von Oelhoffen je pogodio dva šuta tijekom posljednje 2,2 sekunde, uključujući i tri koja su otišla sa sirenom, u pobjedi 79-77 protiv UCLA.

Ono što se dogodilo u četvrtak ne bi trebalo biti iznenađenje. Više kao još jedno poglavlje u najzabavnijoj sezoni Beaversa od trogodišnjeg naslova Pac-12 koji je tim osvojio od 2015. do 17. godine.

“Čini se da ništa ne smeta ovoj momčadi. Oni samo nastavljaju pronalaziti put. I dalje vjeruju i jednostavno se jako zabavljaju,” rekao je trener OSU-a Scott Rueck.

Nemaju svi timovi “to” kvalitetu koja im omogućuje da prođu kroz teške trenutke. Čak ni puno. Oregon State okupio je zanimljiv popis veterana, vrhunskih srednjoškolaca i brucoša koje je zajedno postalo teško pobijediti u punoj snazi.

Beaversi se nisu okupili na početku sezone, uzviknuli “Mi vjerujemo,” i odmah imali momčad koja podnosi poteškoće. Geneza je bila sezona 2022.-23., kada su pobjede dolazile rijetko, a lekcije često. Prva gubitnička sezona Oregon Statea u desetljeću uključivala je niz od devet poraza i utakmice u kojima se moglo pobijediti koje Beaversi nisu mogli izvesti.

Raegan Beers nije zaboravio utakmicu prije nekih 14 mjeseci u Arizoni gdje je Oregon State vodio 12 s preostalih 3:24 i izgubio u regularnom dijelu.

“Nismo znali kako prošle godine. Jako želimo (po)bijediti. Bilo je teško – rekao je Beers. “Ove godine znamo kako. Znamo kakav je to osjećaj.”

Ne radi se o želji za pobjedom. Većina sportaša želi pobjedu.

“Pobjeđivanje je vještina. Morate nekako proći kroz neki pakleni zamah da biste stvarno shvatili što je potrebno,” rekao je Rueck. “Ova grupa je tako natjecateljska. Oni to jako žele. Prošla je godina bila jako povrijeđena i toliko je puta ostala bez.

“Dakle, vidite ovu evoluciju formiranja ove grupe, gdje postoji talent, postoji želja, a sada samo način razmišljanja i znanje kako to učiniti.”

Kad je Oregon State zaostajao 50-38 sa sedam minuta do kraja, Rueck nije razmišljao o evo ga opet ili o petku za početak. Jednostavno je procijenio situaciju i smatrao da je vrijeme da igračima da ono što im treba.

Ranije u igri, rekao je, to se ljutilo na igrače. Oregon Stateu je nedostajalo paljbe i Colorado je jurio tijekom prvog poluvremena, uzevši 11 poena prednosti sredinom druge četvrtine. Rueck je ušao u momčad tijekom timeouta. Upalilo je.

U četvrtoj četvrtini nije bilo previše emocija.

“Trebali su me i naše trenersko osoblje samo da ih ohrabrim, riješim probleme i podsjetim ih da ima puno vremena”, rekao je Rueck. “Više se nije radilo o motivaciji. Znao sam da to jako žele. Trudili su se koliko su mogli.”

Jedno od rješenja bio je brzi, mali sastav. Beers, nakon što je upisao 42 minute i nosio napad veći dio utakmice u postu, otišao je na klupu u korist manje Timee Gardiner. To je omogućilo Oregon Stateu da završi Colorado, dok su Beaversi pogodili osam od svojih zadnjih devet šuteva.

Ulazak u igru ​​nije bio dio Rueckova plana. Ali pivot je napravio pobjedničku razliku.

“Bila je to postava koja je za njih bila stvarno izazovna utakmica i potaknula nas je tijekom tog dijela”, rekao je Rueck. “Tko je znao?”

Trener Colorada JR Payne doživio je kraj utakmice nešto drugačije.

“Oni su se zaustavljali”, rekla je, “a mi nismo.”

Oregon State napreduje u polufinale Pac-12 turnira, gdje će se susresti sa Stanfordom u petak u 17 sati. To je obračun dvaju trenera Pac-12 s najdužim stažem na Stanfordu, Tare VanDerveer i Rueck. Ovo je vjerojatno posljednji put da Oregon State i Stanford igraju u doglednoj budućnosti, s raspadom konferencije nakon ove školske godine.

Stanford je dobio 14 uzastopnih utakmica nad Oregon Stateom, a posljednja pobjeda Beaversa bila je 2017. godine.

Nemoguć zadatak za državu Oregon? Samo naprijed i odrijemajte na vlastitu odgovornost.