NHL | Ponovno se produžio golgeterski niz Mikka Rantanena – zvijezda Colorada popela se na vrh liste

Colorado Lavina Mikko Rantanen postigao 2+2 kada je Colorado svladao Calgary Flames u NHL-u. Utakmica odigrana noć prije srijede po finskom vremenu završila je pobjedom u gostima 6-2.

Rantanen je otvorio gol nakon nešto više od minute igre. Calgary je osvojio prvi set nakon što je zabio dva puta u samo pet minuta.

U drugoj trećini Lavina je postigla pet golova. Rantanen je zabio treći i četvrti gol svoje momčadi i uljepšao očitanja svoje snage postigavši ​​sam šesti.

Zamijenjen u Colorado s agentom za prijenos Casey Mittelstadt otvorio je svoj konto golova i bodova u svojoj novoj momčadi postigavši ​​pogodak 5-2.

Rantanen svojom je snagom povećao svoj niz pogodaka na deset mečeva. Bio je to drugi jednako dugačak bodovni niz u karijeri uzgajivača TPS-a.

Istodobno, 27-godišnji Rantanen popravio je svoje pozicije s dvije poznate liste.

Rantanen, pobjednik Stanley Cupa 2022., došao je izjednačeno na treće mjesto na ljestvici, koja računa broj poena u nizu od najmanje deset utakmica svih finskih igrača. Dva gornja Jari Kurri i Teemu Selänne još su daleko.

Najzanimljiviji dijelovi utakmice u videu u prilogu priče.

Rantanen je također porastao u internoj klupskoj statistici, jer je postao peti igrač Colorada koji je odigrao najviše utakmica s najmanje četiri power pointa. U 556 mečeva u karijeri bilo ih je 22, koliko i suigrač S Nathanom MacKinnonoms kojim se Rantanen noću digao na razinu.

Colorado je nedavno bio uvjerljiv u NHL-u, iako je igra ponekad bila zagušena u središnjem dijelu sezone.

Avalanche je sada u nizu od četiri pobjede, sa samo jednim porazom u zadnjih sedam utakmica. U ne manje od pet od ovih sedam utakmica momčad je postigla najmanje pet golova.

U središnjoj diviziji, momčad je treća i čvrsto u doigravanju. Divizijska pobjeda se još uvijek može osvojiti, budući da je prva momčad Dallasa udaljena samo dva boda.

Colorado ima 16 utakmica u regularnom dijelu sezone.