NBA | Niz Laurija Markkanena se nastavlja – i uskoro će završiti

Košarka u NBA Lauri Markkanen Niz poraza Utah Jazza nastavio se do sedme utakmice. Ovaj put, momčad finskog igrača izgubila je od velikih San Antonio Spursa iz Zapadne konferencije rezultatom 111-118.

Markkanen je bio drugi strijelac svoje momčadi s 25 poena. Finac je uhvatio šest skokova, od čega pet u obrani. Od 17 Markkanenovih šuteva samo ih je osam potonulo u koš.

Markkanen je ostvario najduže vrijeme utakmice s nešto više od 42 minute.

Spursi su uhvatili najjače partije utakmice Devin Vassell, koji je potonuo 31 bod. Utah je najmoćniji bio Collin Sexton sa 26 bodova.

Jasno najslabija četvrtina Utaha bila je odmah na početku utakmice. San Antonio je u prvoj četvrtini došao do prednosti od 14 poena i zadržao vodstvo do kraja utakmice.

Markkanen nije upisao niti jedan poen u prvoj četvrtini, od čega je odigrao oko polovicu.

Niz od sedam poraza za Utah, koji je izvan doigravanja, najdulji je u sezoni.

Utah je na 12. mjestu Zapadne konferencije, odnosno pretposljednji. Do kraja je ostalo još devet utakmica.