Parma, momčad Rumunja Dennisa Mana i Valentina Mihăilăa, promovirana je u Serie A

Parma, momčad rumunjskih nogometaša Dennisa Mana i Valentina Mihăilăa, u srijedu je osigurala plasman u Serie A, prvu ligu talijanskog prvenstva, nakon što je u 36. fazi Serie B remizirala s Barijem 1-1.

Parma je prvi zabila, preko Angea Bonnyja, u 51. minuti izjednačila je nakon 18 minuta zahvaljujući Valeriu Di Cesareu. Valentin Mihăilă odigrao je cijeli susret, dok je Dennis Man ostao na klupi.

Bari nije mogao računati na ozlijeđenog Georgea Puşcaşa, dok je neiskorištena rezerva domaćina bio bivši igrač rumunjskog prvenstva Malcom Edjouma.

Mihailă ima 5 golova u 30 utakmica za Parmu ove sezone Serie B, dok Man ima 11 golova u 30 utakmica.

Parma je bila sila europskog nogometa 1990-ih

Parma će sigurno završiti na jednom od prva dva mjesta u Serie B, što osigurava izravnu promociju. Momčad je sada na prvom mjestu sa 74 boda uz dvije preostale faze, što znači da je ne može dostići trećeplasirana Venezia koja ima 67 bodova.

Parma je bila sila europskog nogometa 1990-ih, dvaput je osvojila Kup UEFA i jednom Kup pobjednika kupova. Tim je posljednji put igrao u Serie A između 2018. i 2021. godine.

Vrlo blizu prolaska u elitu je Como koji je skupio 71 bod.