Hokej na ledu | Mali lavovi pretrpjeli su dosadan poraz od Švedske – domaće utakmice završene

Finska U Espou su završila natjecanja hokejaške reprezentacije do 18 godina.

Mali lavovi su u četvrtfinalu izgubili od Švedske s 1-2 pogotka nakon izjednačene igre. Finska je svoj turnir završila pognutih glava. Švedska se plasirala u igre za medalje koje su se igrale tijekom vikenda.

Finska izmakla je medalja na natjecanjima Svjetskog kupa u dobnoj skupini i prije godinu dana, kada je Slovačka bila bolja u četvrtfinalu s 3–2 pogotka.

Branitelji iz te momčadi Aron Kiviharju, Veeti Väisänen i Mitja Jokinen kao i napadač Konsta Helenius su još uvijek bili u njemu i doživjeli svoj drugi uzastopni poraz u četvrtfinalu.

Švedska je u posljednjoj utakmici preliminarne serije krenula poput Sjedinjenih Američkih Država za Prvi maj i krenula u napade na gol Finske. Mali lavovi su bili u nevolji, ali su se predali osam puta protiv Sjedinjenih Država Petteri Rimpinen napravio nekoliko važnih obrana.

Branitelj Alphonse Freij poveli su Švedsku 1-0 kroz gomilu igrača.

Mali lavovi su se aktivirali kako je set odmicao i stvorili su brojne prilike za prvu momčad Joona SaarelainenKonsta HeleniusEmil Hemming pod, ispod.

U drugom setu prvi lanac je neučinkovito vodio svoju igru ​​nadmoći. Drugi niz naglasio je dovoljnu dubinu u finskoj momčadi i pokazao model pogotka, kada je Heikki Ruohonen slomio protunapad na kraju izjednačenja 1-1.

Finska je nakon toga izdržala slabu igru ​​i stvorila nekoliko prilika za gol Švedske u remiju.

Finska igrači su već nakon finalne utakmice protiv Sjedinjenih Američkih Država istaknuli kako u četvrtfinalu ne smije biti greške.

Nekoliko minuta prije kraja druge četvrtine branič Daniel Nieminen izgubio pak. Švedska je izvršila pritisak na teritoriju Finske, i Jack Berglund postigao vodeći gol za Švedsku.

U posljednjem setu Finska nije uspjela razbiti tijesan paket Švedske, iako su imali priliku pokušati unatoč brojčanoj nadjačanosti.