Lazio-Juve 1-0, beskrajna kriza za Allegrija

Lazio je danas pobijedio Juventus rezultatom 1-0 u utakmici tridesetog dana Serie A, odigranoj na Olimpijskom stadionu u Rimu.. Utakmicu je odlučio pogodak Marušića u 93. minuti. Na ljestvici, Bianconeri pod vodstvom Allegrija, sa samo jednom pobjedom u zadnjih 9 utakmica, u dubokoj su krizi i ostali su zapeti na 59. trećem mjestu. Kvalifikacije za iduću Ligu prvaka više nisu tako sigurne kako se činilo prije samo nekoliko tjedana. Biancocelesti – s Tudorom koji debitira na klupi – sedmi su s 46 bodova.

Utakmica

Prvu priliku na utakmici imaju gosti s Bremerom: lopta je isporučena na daljnju stativu za Brazilca, koji je dobro probija, ali glavom šalje pored gola. Kako minute prolaze, igrači Capitolinea se dižu i postaju gospodari terena. U 17. minuti Castellanos je imao priliku na rubu kaznenog prostora, ali Argentinac je za dlaku promašio. U 20. minuti Lazio je još uvijek bio blizu pogotka: sjajna asistencija Andersona koji je pronašao ‘Tatyja’ ispred Szczesnyja, ali je udarac otišao izvan vidokruga na vanjski dio mreže.

U 23. minuti pogreška Szczesnyja koji se vraća prema Pedru i onda ga ne zaustavlja u izlasku iz tijesnog kuta, lopta na granici dolazi do Kamade, koji ipak gubi trenutak da šutira prema praznoj mreži. U 26. minuti Szczesny se iskupio odličnom obranom Andersonova udarca. U 40. minuti Juventus se ponovno pojavljuje: sve prve akcije s Rabiotom koji završava za Chiesin udarac desnom nogom: Mandas ga odbija u korner. Tri minute kasnije Chiesa je i dalje opasan, ali njegov udarac desnom nogom je središnji i vratar Biancoceleste brani.

Drugo poluvrijeme počinje s dvije izmjene kod Allegrija. Miretti i De Sciglio ostaju u svlačionicama: prostor za McKennieja i Ilinga jr. U 7. minuti Iling jr ubacuje Cambiaso na dalju stativu: volej desnom nogom iz izvrsne pozicije brani Mandas. U 13. minuti Tudor igra na karte Immobile i Isaksen: izlaze Castellanos i Pedro. U četvrt sata odlično obrambeno zatvaranje Gile koji je dobro uspio dobiti komplicirani dvoboj u zoni s Keanom. U 18. minuti izlazi Cambiaso, ulazi Weah i nedugo zatim završava Chiesa, a umjesto njega Yildiz. U 27. minuti velika prilika za Lazio. Sjajno otvaranje Immobilea za Marušića, dijagonala sigurnim udarcem i Bremer koji to uspijeva skrenuti u korner.

U 36. minuti izlazi Kean i pravi mjesta za 22-godišnjeg Sekulova iz Next Gena koji debitira u Serie A. Lazio mijenja centralne vezne igrače: tu su Vecino i Guendouzi, izlaze Cataldi i Kamada. U 39. minuti Luis Alberto ulazi umjesto Zaccagnija. Čim je ušao, Španjolac je odmah bio vrlo opasan udarcem desnom nogom koji je prošao pored Ruganijevog odbijanja, dodir koji nije vidio sudac Colombo. U 93. minuti, kada se činilo da je 0-0 dano, stigao je gol iz susreta: loptu je na lijevoj strani uhvatio Guendouzi, koji je podigao glavu i vidio kako Marušić ubacuje na daljnju stativu. Sekulov ga gubi, Crnogorac glavom probija Szczesnyja i povisuje na 1-0.