Knicksi su se predstavili i razbili Raptorse u povratku Mitchella Robinsona

TORONTO – Dugo čekanje Knicksa na Mitchella Robinsona je završilo, a njihovo uništavanje manjkavih lutrijskih timova prošlog tjedna se nastavlja.

Robinsona otkako je bio na operaciji gležnja, a Knicksi su ostvarili svoju utakmicu s najvećim bodom u sezoni u porazu 145-101 nad posrnulim Raptorsima u Scotiabank Areni.

“Nismo znali što očekivati, ali njegova je kondicija bila prilično dobra”, rekao je trener Tom Thibodeau nakon utakmice. “Svakog dana mu je sve bolje. Nikad ne znate što očekivati.

“Ali to je bila dobra polazna linija za nas i svidjelo mi se kako se kretao. Svakim danom bit će sve bolji i bolji.”

Miles McBride postigao je 18 od svojih 29 koševa uz šest trica – od ukupno devet – u uvodnoj četvrtini s 45 koševa dok su Knicksi (44-28) preskočili Cavalierse na poretku i došli na željenu poziciju broj 3 u doigravanju u Istočne konferencije.

Jalen Brunson dao je 26 koševa i sedam asistencija, a bivši napadač Raptorsa Precious Achiuwa imao je 19 koševa i 13 skokova za Knickse, čijih 80 koševa u prvom poluvremenu također predstavlja njihov najveći ovosezonski rezultat.

Robinson, početni centar momčadi i nositelj obrane, također se vratio u uniformu po prvi put od 8. prosinca. Završio je s osam poena, dva skoka i dva blokirana šuta u 12 minuta s klupe, a ostao je Isaiah Hartenstein (15 poena). za sada među startnih pet.

25-godišnji Robinson je propustio 50 utakmica nakon što je pretrpio ozljedu lijevog gležnja koja je zahtijevala operaciju.

“Vjerujem da je moja obrana tu. Mislim da još moram malo raditi na tome, ali blokiranje šuta je još uvijek tu,” rekao je Robinson, koji je uhvatio ofenzivni skok u svom prvom posjedu na utakmici. “To je obično ono što radim, a za mene je sjajno propustiti nekoliko mjeseci i vratiti se i vratiti tome odmah na vratima. To je sjajan znak.”

Robinson, koji je prošli tjedan trenirao s Knicksima, bio je vodeći u NBA ligi u vrijeme ozljede s 5,3 ofenzivna skoka po utakmici. A njegov ukupni prosjek od 10,3 na pločama predstavljao je vrhunac karijere.

Ipak, Hartenstein je igrao dobro u Robinsonovoj odsutnosti, bilježeći 8,1 poena i 9,9 skokova po utakmici u odnosu na prethodnih 39 utakmica.

Ali Hartenstein je također bio pod ograničenjem minuta od All-Star stanke kako bi riješio mučnu Ahilovu ozljedu, s prosjekom od 22,6 minuta po utakmici u zadnjih 16 nastupa.

Thibodeau se nije u potpunosti posvetio rotaciji centra s povratkom Robinsona, ali je prošlog tjedna nagovijestio da bi mogao zadržati Hartensteina kao startera i rasporediti minutažu tako da ostatak regularne početne jedinice također dobije vrijeme na terenu s Robinsonom.

S Achiuwom, Joshom Hartom i Jerichom Simsom koji igraju proširene uloge usred gomile ozljeda momčadi, Knicksi su ipak počeli igrati u srijedu izjednačeni s Hawksima u ofenzivnim skokovima u sezoni s 12,8 po utakmici.

Dvostruki All-Star Julius Randle (rame) i bivši napadač Raptorsa OG Anunoby (lakat) ostali su izvan terena za Knickse s 10 preostalih utakmica u regularnoj sezoni koja počinje u petak navečer u San Antoniju.

Raptorsi, gubitnici 12 uzastopnih utakmica, bili su bez bivših Knicksa RJ Barretta i Immanuela Quickleya (osobni razlozi), kao i All-Star krila Scottieja Barnesa, Jacoba Poeltla i ostalih.

Jednu utakmicu nakon što je DiVincenzo postavio rekord franšize s 11 ubačenih trica u sličnoj utakmici najgorih Pistonsa lige, McBride je srušio šest od osam pokušaja dalekometnosti izvan luka u prvih 12 minuta. To se poklopilo s ocjenom franšize za jednu četvrtinu, izjednačujući Johna Starksa i Quentina Richardsona.

DiVincenzo je nakon toga u šali priznao da se pitao hoće li njegov rekord trajati samo 48 sati.

Robinson je u igru ​​ušao pri rezultatu 5:08 i zabio četiri poena u šest minuta prvog poluvremena.

Knicksi su vodili 45-33 kroz jedan, au drugom su povećali svoje vodstvo na čak 21 prije nego što su u prekidu odnijeli prednost od 80-59. Obilježilo je to njihovo drugo poluvrijeme s najvećim brojem bodova u povijesti franšize, jedan bod ispod rekorda postavljenog u ožujku prošle sezone protiv Netsa.

Za referencu, Knicksi su imali 73 boda u porazu od 76ersa prije jedva dva tjedna.

“Mislio sam da stvaramo udarce jedan za drugoga, stvaramo prednosti, vjerujemo dodavanju,” rekao je Thibodeau o 37 asistencija svoje momčadi. “Ušli smo u dobar ritam, a onda sam pomislio da nam je obrana krenula u drugom poluvremenu.

“Sve je važno, pa je izazov za nas da budemo bolji.”