Hokej na ledu | TPS fazno poslao Luku na ljetovanje – jasni su polufinalni parovi SM lige

Lock–TPS 3–5 (pobjeda 1–2)

Turku U odlučujućoj trećoj utakmici odigranoj u ponedjeljak navečer u Raumi, loptački klub je svladao Luko s 5-3 pogotka i s 2-1 pobjedom iz uvodne runde doigravanja prošao u četvrtfinale.

Prvi put od četvrtfinala proljeća 2018. Lukko je dobio prvi meč serije, ali ekipa Turkua je sišla s mosta. U polufinalu će se TPS susresti s Tapparom, koja je pobijedila u regularnom dijelu.

• (4.) Muhe–Jukurit (5.)

Iz polufinala možete proći s četiri pobjede.

Sudbonosna utakmica koja se pretvorila u uzbudljivu dramu riješena je tek u posljednjem setu. Lukko je na početku seta poravnao na 3-3, ali TPS Aidan Dudas pogodak za 4–3 za 50:56 na kraju je bio odluka serije meča. Na kraju, TPS zapečati prazno mjesto za završna očitanja.

1. okrugli

Značaj sudbonosne utakmice nije bio nejasan u prvom setu. Lukko i TPS su dojurili na klizalište. Publika je urlala, krila su udarala, a intenzitet je bio na vrhuncu.

Domaća publika Äijänsuoa bila je otrgnuta iz zglobova po prvi put nakon jedva šest minuta igre. Četiri lanca brave izazvala su oluju hyrskyna, i Harri Kainulainen istrčao s ruba gola za vodstvo domaćih od 1:0.

No, Lukko nije dugo imao vremena doći do daha u vodstvu, jer Lukas Wernblom pucao Viljami Marjalan za sjajan pripremni rad uz izjednačenje TPS-a na 1-1 u 7.39 sati.

U završnici uvodnog seta Luka je dobio priliku za vodstvo iz jedanaesterca, kada je sudac svirao TPS Ruben Rafkin presuda koja se činila prilično traljavom o nevaljanoj igri. Steven Jandrić međutim, kod penala je promašio samo završnu ploču klizališta i na prvi odmor otišli smo s rezultatom 1:1.

2. rata

Još na početku seta Äijänsuo je ušutkao obrambeni kolos TPS-a od dva metra i gotovo stotinu kilograma Oliver Lauridsenkoji su nemilosrdnim udarcem doveli goste do vodstva od 2–1.

Lauridsen, uglavnom poznat kao gruba metla s vlastitom glavom, postaje pravi lukonski rezač. Zabio je samo četiri gola cijele sezone, ali tri od toga u Lukovu mrežu.

Sredinom druge dionice TPS je pak dobio priliku iz jedanaesterca, kada je lukavi švedski napadač Lukas Wernblom bio je fauliran u vratarevom prostoru. Ipak, suparniku je pucao u stativu.

Nekoliko trenutaka kasnije Wernblom je slavio. Doveo je TPS do vodstva od 3-1 superiornom snagom za 33:14.

Brava je već bila na mostu, ali zlatna kaciga Sebastijan Repo još jednom je pokazao vjeru u domaću momčad smanjenjem na 2-3 na samom kraju druge trećine. Klasična “farba svlačionice” rođena je u 39.18.

3. rata

U trećem setu Lukko je došao divlje. Domaćin, koji je žestoko pritiskao, odmah je u prvim minutama stvorio nekoliko prilika za gol. Rezultat je došao. Antoine Morand oduševio je domaću publiku izjednačujući 3-3 za 44:06.

TPS je izdržao pritisak s početka Lukovog seta bez još jednog pada. I ubrzo je ponovno zatreperilo na drugom kraju.

Aidan Dudas s ovim lepršavim kupusnim leptirom zagrijati se za TPS-ovo vodstvo 4–3 u 50.56.

Lukko je u završnici bez vratara lovio izjednačenje, a to mu se izjalovilo. Topias Haapanen pogodio je konačne rezultate 5-3 u prazan gol za 58:39.

Lukin zvjezdani branič izazvao je iznenađenje u situaciji Tarmo Reunanen akciju, jer se činilo da pokušava spriječiti Haapanena da zabije gol samo napola šepurenjem umjesto da pokuša sve da spriječi pogodak.