Haaland bjesomučan dok Guardiolina ekipa smanjuje zaostatak za Arsenalom na vrhu

Erling Haaland postigao je četiri gola – uključujući hat-trick u prvom poluvremenu – dok je prvak Manchester City slomio Wolvese 5-1 i zadržao kontrolu nad utrkom za naslov u Premier ligi.

Momčad Pepa Guardiole morala je odgovoriti na ugodnu pobjedu vodećeg Arsenala nad Bournemouthom ranije u subotu i učinili su to nedvosmisleno, kliničkim skidanjem svojih nesretnih posjetitelja na stadionu Etihad.

Haaland je pogodio dvaput s bijele točke u prvom poluvremenu, s obje strane snažnog udarca glavom, prije nego što je dodao četvrti zapanjujućim udarcem.

JEDINSTVENO ZA F365: | | |

Zamjena Julian Alvarez također se upisao u strijelce, dok je Wolvesima utjeha došla u Hwang Hee-chanu.

Pobjeda je podigla City, koji juri četvrtu uzastopnu ligašku krunu bez presedana, vrativši se na bod za Gunnersima s utakmicom manje.

Haalandov izvanredan prikaz podigao je njegov zbroj u kampanji na 36 u svim natjecanjima i podigao ga na 25 – pet više od njegovih najbližih izazivača – u utrci za Zlatnu kopačku Premier lige. Hat-trick mu je ujedno bio i deveti u bojama Cityja.

Za Wolvesove igrače bilo je malo spasa od napada, iako je menadžer Gary O’Neil možda osjetio olakšanje jer ga je zabrana igranja držala skrivenog od pogleda.

Cityjeva odlučnost bila je jasna od samog početka i nije bilo iznenađenje da su ubrzo poveli, iako se raspravljalo o njihovom prvom jedanaestercu nakon 12 minuta.