Hokej na ledu | Rangersi u napadu u Pittsburghu, Kakko i Puustinen zabijaju

Hokej U NHL-u, New York Rangersi su na gostujućem ledu pobijedili Pittsburgh Penguinse 7-4.

Finski napadač otvorio je račun golova Newyorčanima Kaapo Kakokojemu je pogodak bio deveti ove sezone.

Utakmica je do sredine druge dionice bila relativno izjednačena, no pred kraj druge dionice Rangersi su se uspjeli izvući iz dosega.

Na početku posljednjeg seta K’Andre Miller zabio već šesti pogodak večeri za goste, doduše Pittsburghov Valtteri Puustisen uspio suziti nešto manje od tri minute kasnije. Chris Kreider zapečatio konačne rezultate u prazna vrata u posljednjoj minuti utakmice.

Puustisinneov pogodak bio je treći u njegovoj NHL karijeri.

Karolina Hurricanesi su s finskim napadačem odnijeli 5-4 gostujuću pobjedu nad Toronto Maple Leafsima Sebastian Ahon pometen golovima u zadnjim trenucima.

Ahon je najprije nadmoćnom snagom u pretposljednjoj minuti susreta uspio suziti rezultat, da bi nakon toga izjednačio kada je na satu za igru ​​bilo manje od deset sekundi.

Pogoci Finca odveli su utakmicu u produžetak bez golova. Pobjednik je konačno odlučen u raspucavanju, a jedini pogodak postigla je Carolina Jake Guentzel.

Aho je upisao i asistentski bod autora Setha Jarvisa iz produžetka u drugoj trećini.