‘Nevjerojatno’… Mikel Arteta kaže da je jedna zvijezda Arsenala igrala bolesna protiv Tottenhama

Mikel Arteta je tvrdio da je jedna ključna zvijezda Arsenala danas igrala kroz bolest protiv Tottenham Hotspura.

slavio je 3-2 u derbiju sjevernog Londona zahvaljujući tri gola u prvom poluvremenu.

Gunners su otvorili bodovanje autogolom prije i dodali svoj rezultat prije poluvremena.

Drugo poluvrijeme za Arsenal bilo je nervozno nakon neprisiljene pogreške . Španjolac je poklonio loptu Cristianu Romeru, a obrambeni igrač Tottenhama je jednostavnom završnicom vratio svoju momčad u igru.

Heung-min Son tada nije napravio grešku s mjesta nakon što je ocijenjeno da je faulirao Bena Daviesa u području.

Arsenal je uspio osvojiti ključna tri boda, a Arteta je nakon utakmice bio pun hvale za jednog od svojih igrača.

Fotografija Chloe Knott – Danehouse/Getty Images

Arteta kaže da je Kai Havertz igrao kroz bolest

U razgovoru za , Arteta je pohvalio svoju igru ​​u sjevernolondonskom derbiju nakon što se njemački napadač borio s bolešću uoči utakmice.

“Danas je bio senzacionalan u svim odjelima”, rekao je šef Topnika. “Bio je bolestan prije meča, a ipak je pokazao performanse koje je dao. Mislio sam da je danas nevjerojatan.”

Fotografija Catherine Ivill – AMA/Getty Images

Statistika Havertza protiv Tottenhama

Još jednom se Havertz upisao u strijelce Arsenala i ispostavilo se da je to bio odlučujući pogodak na utakmici.

24-godišnjak je dobio dosta kritika tijekom ranih faza svoje karijere u Arsenalu, ali trenutno dokazuje da oni koji sumnjaju nisu u pravu.

Havertz je sada postigao 13 golova i dao šest asistencija u svojoj debitantskoj kampanji u sjevernom Londonu.

Njegov današnji prikaz protiv Spursa također je bio impresivan, dajući mu ocjenu meča 8,3.