Deandre Ayton, Jabari Walker, Scoot Henderson iz Trail Blazersa blistali su u tijesnoj pobjedi kod Charlotte Hornetsa

Utakmica NBA lige u srijedu navečer između dviju momčadi s najnižih pet mjesta s dugim popisima ozlijeđenih bila je osrednja kao što se i očekivalo.

Ali pobjeda Trail Blazersa 89-86 kod Charlotte Hornetsa imala je značenje.

Blazersi su prekinuli niz od 10 poraza istog dana kada su procurile vijesti da je trener Blazersa .

“Mislim da nas je Chancey na neki način inspirirao,” rekao je početni igrač Scoot Henderson u emisiji Blazersa nakon utakmice.

Napadač Hornetsa David Bertans promašio je pokušaj za tri poena dok je vrijeme isteklo u igri koja je počela 1,7 sekundi do kraja. Promašeni šut uslijedio je nakon što je napadač Jabari Walker izveo dva slobodna bacanja za povećanje vodstva Blazersa na tri boda.

Deandre Ayton predvodio je Blazerse s 24 poena i 16 skokova. Walker je ubacio 14 poena uz rekord karijere od 23 skoka. Henderson je dodao 22 poena uz 10 asistencija.

“Jako sam sretan što smo ostali pribrani”, rekao je Billups novinarima. “Posljednjih, vjerojatno pet ili šest minuta, mislio sam da je Scoot stvarno dobar. I nekako je usporavao i dobacivao loptu DA, gdje je trebala biti. Očito, Jabari je večeras bio čovjek među dečkima koji su postigli svoj rekord u karijeri s 23 skoka i dva velika slobodna bacanja.”

Ayton je zabio osam koševa u prvoj četvrtini, ali je zatim u devet minuta u drugoj četvrtini ubacio samo jedan šut. U drugom poluvremenu Ayton je postigao 8 od 11 za 16 poena.

“Tužilac je bio samo tužiteljica”, rekao je Billups. “Bio je samo dominantna sila tamo dolje, kad smo mu uspjeli donijeti loptu. Mislio sam da su napravili dobar posao, Hornetsi, oduzimajući džep. Dakle, morali smo biti kreativni u tome kako mu nabaviti košarkašku loptu i uspjeli smo. Scoot je ispravno čitao.”

Obje momčadi su ukupno gledano loše igrale. Blazersi su šutirali samo 39,4% iz igre i 7 od 26 za trice (26,9%). Zadržali su razumne izgubljene lopte od 15, ali su bili sretni što su ih Hornetsi mogli pretvoriti u samo devet poena.

Napadač Charlotte Hornetsa JT Thor (21) čuva napadača Portland Trail Blazersa Jabarija Walkera (34) tijekom prvog poluvremena NBA košarkaške utakmice u srijedu, 3. travnja 2024., u Charlotteu, NC (AP Photo/Jacob Kupferman) APAP

To je zato što je Charlotte šutirao samo 41% iz igre i 5 od 31 za trice (16,1%).

Rookie Brandon Miller predvodio je Hornetse s 21 poenom, ali je postigao 1 od 8 izvan luka.

ŠTO TO ZNAČI

Blazersi (20-56), koji su posljednju utakmicu dobili 13. ožujka nad Atlanta Hawksima, vjerojatno su završili sezonu s petim najgorim rekordom u NBA ligi. Blazersi sada vode pred Hornetsima (18-58) i Spursima (18-58) dvije utakmice sa šest preostalih.