Nogomet | Simon Skrabb, poznati među cvilećima, u vrhunskoj formi u Švedskoj – poslao dirljivu poruku usred utakmice

finski igrač Simon Scrabb postigao dva gola kada je njegov Kalmar u subotu pobijedio Halmstad u švedskoj prvoligaškoj ligi Allsvenskan. Utakmica je završila rezultatom 5–2.

Škrabb je doveo svoju momčad u vodstvo od 1:0 u 16. minuti kada je prekrasno iz zraka poslao ubačaj u mrežu.

Do zvižduka za poluvrijeme gostujući Halmstad je preokrenuo utakmicu u vodstvo od 2-1, ali je drugo poluvrijeme odigrao Kalmar.

Kevin Jensen izjednačio je u 61. minuti. Samo minutu kasnije Škrabb je postigao pobjedonosni pogodak kada je u šesnaestercu dobio loptu u svoje noge i spravicom s bijele točke pucao u gol.

Slavio je 29-godišnji finski kockar Aftonbladet s drugim golom tako što je loptu stavio pod majicu i palac u usta. Poruka je bila izraz ljubavi prema Skrabbovoj obitelji i budućem djetetu.

Škrabati ispričao u travnju na Instagramu da je njegova supruga Lovisa Skrabb očekivati.

Kalmar je dodatno uljepšao završna čitanja Dino Islamović i Autor Jonathan Ring s ciljevima.

u Pietarsaariju rođeni Skrabb je u karijeri u finskoj A reprezentaciji odigrao 14 reprezentativnih utakmica. Posljednji put s Huuhkajie je izašao na teren u ljeto 2019. u kvalifikacijama za EP.

Skrabb, koji se ove sezone vratio u Kalmar, veći dio karijere igrao je u Švedskoj. U Finskoj je predstavljao samo svoj rodni klub FF Jaro.

Kalmar je 14. u Allsvenskanu, odnosno pretposljednji, nakon sedam odigranih utakmica.