Messi je ispisao povijest: jedan gol i pet asistencija u MLS-u. Kako su se postizali golovi VIDEO

Napadač formacije Inter Miamija Lionel Messi uspio je u subotu ostvariti povijesni nastup u MLS-u. Upisao je pet asistencija i postigao pogodak u 6-2 pobjedi protiv New York Red Bullsa.

Messi nije bio jedini igrač koji je zablistao u ovoj utakmici odigranoj na Floridi, budući da je drugi Urugvajac Luis Suarez postigao hat-trick.

Lionel Messi započeo je svoj festival kako treba, njegova franšiza je vodila 1-0 na poluvremenu: nakon što je dao prvo dodavanje svom novom kolegi Matiasu Rojasu, u 48. minuti, i sam osmerostruki osvajač Zlatne lopte dao je Miamiju vodstvo dvije minute kasnije nakon dodavanja Luisa Suareza.

Nakon dvojca Rojasa, Urugvajac Luis Suarez je u nepunih 15 minuta, od 68. do 81. minute, triput zabio, svaki put na Messijevo dodavanje.

Ova statistika, bez presedana u MLS-u, omogućuje Argentincu da podigne broj golova na 10 i odlučujućih asistencija na 12 u osam odigranih utakmica. Ova pobjeda drži Inter Miami na vrhu Istočne konferencije s 24 boda u 12 utakmica. New York je na 4. mjestu sa 17 bodova iz 11 utakmica.