Tipos extraliga: Liptáci i Nitra odbili kraj sezone

Liptáci s čistim trijumfom, Réway je pomogao s tri asistencije

Hokejaši HK 32 Liptovský Mikuláš pobijedili su u četvrtoj utakmici pretkola Tipos extraliga doigravanja HKM Zvolen rezultatom 5:1 i izjednačili u seriji na 2:2. O prolazu u četvrtfinale definitivno će odlučiti peti dvoboj koji je na rasporedu u nedjelju od 18 sati. u Zvolenu.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Ciljevi: 4. Berry (Lalík, Mezovský), 9. Avcin (Réway, Dunja), 26. Egle (Berry, Réway), 28. Hraško, 58. Dunja (Réway, Avcin) – 5. M. Hults (Lukosevicius, Hecl) . Suci: Novák, Crman – Bogdaň, Durmis, isključenja: 5:8 za 2 min., power plays: 1:0, slabost: 0:0, 1451 gledatelja.

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov – Ullman, Lalík, Mezovský, Thompson, F. Fekiač, Hraško – Réway, Quince, Avcin – Berry, Egle, A. Nauš – Žilka, Kriška, J. Sukeľ – Nespala, Vankúš, T. Nauš

Izabran: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, M. Hecl – Kašlík, Fortin, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi – Kolenič, V. Fekiač, Gábor
/stanje serije: 2:2/

U susretu u petak (15. ožujka) Mikuláš je poveo u 4. minuti zahvaljujući lukavom istrčavanju Matta Berryja, a gosti su odgovorili 26 sekundi kasnije golom Mitchella Hultsa.

Vodstvo je domaćoj momčadi vratio Alexander Avcin koji je primio točan pas na palicu i probio se između krugova i svladao vratara Jake Kupskog.

U drugoj trećini Liptáci su bili u prednosti i svoju nadmoć iskazali s još dva točna pogotka. Prvo je iskoristio power play Haraldsa Eglea, a potom je prevladao udarac Petra Hraška – 4:1.

Liptáci je već osigurao vodstvo, na kraju je Marland Quince zapečatio trijumf u prazna vrata. Pobjedi je pridonio Martin Réway s tri asistencije.

Isključenje Bučeka pomoglo je Trenčanima da dramatiziraju utakmicu

Hokejaši HK Nitra trijumfirali su u petak (15. ožujka) u četvrtom susretu pretkola doigravanja Tipos extralige na ledu Dukle Trenčin 5:4 i izjednačili u seriji na 2:2. Time su iznudili odlučujuću petu utakmicu koja se igra u nedjelju od 17 sati pod Zoborom.

HK Dukla Trencin – HK Nitra 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)

Ciljevi: 17. Charbonneau (Sojčík), 37. Pietroniro (Immo, Ahl), 55. Charbonneau (Giľák, Ahl), 56. Petráš (Pietroniro, Baláž) – 14. Buček (iz tr. pucanje), 23. Hrnka (Gajdoš, Kousa), 48. Bubela (Lacka, Kousa), 49. Čederle (Kousa, Newell), 49. Bajtek (Jackson). Suci: Giga, Snášel – Knižka, Kacej, isključenje: 3:4 za 2 min., plus 54. Buček (Nitra) 5 min+DKZ za miniranje, power play: 3:3, oslabljenje: 0:0, 5236 gledatelja.

Trencin: LaCouvee – Pietroniro, Starosta, Kielb, Rayen Petrovicky, M. Hudec, Hlaváč, Nátny – Immo, Baláž, Petráš – Charbonneau, Conway, Ahl – Giľák, Sojčík, D. Hudec – M. Sloboda, J. Mikúš, Krajčovič

Nitra: Aittokallio – Cotton, Mezei, Kousa, Gajdoš, Bača, Stacha, Valent, Fatul – Bajtek, Gill, Okoličány – Newell, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Buček – Bačo, Hrnka, Pobežal

Kao iu četvrtak, dvoboj je otvorio Samuel Buček. U 14. minuti Sahir Gill je fauliran u bijegu, topnik Nitre je izveo slobodan udarac i udarcem u gornji desni kut poslao goste u vodstvo.

Domaći su uzvratili u prvoj trećini, kada je Jonathan Charbonneau bekhend blefom poravnao na 1:1. Gosti su poveli u 23. minuti pogotkom Tomáša Hrenka, Phil Pietroniro je u power playu poravnao rezultat.

Pobjednik je odlučen tek u trećoj dionici, ključnim se pokazao prolaz u 48-49. minuti, kada su igrači Antonína Stavjaňa postigli tri power play pogotka unutar 61 sekunde. Prvo je prevladao Bubela, a Sebastián Čederle i Filip Bajtek kaznili su isključenje Jozefa Baláža koji je dobio 2+2 minute zbog igre s podignutom hokejaškom palicom.

Ipak, Dukla je uspjela dramatizirati dvoboj. U 54. minuti Buček je uzvratio, potkopao Pietronira i prerano otišao pod tuševe. Momčad iz Trenčina dva puta je iskoristila petominutni produžetak koji je uslijedio, kada je Charbonneau po drugi put u susretu napravio prodor, a Šimon Petráš smanjio na 4:5. Ipak, unatoč pritisku, Dukla nije stigla do željenog trećeg pogotka. Nitra je obranila tijesnu prednost i iznudila peti dvoboj.