Tipos extraliga: Jääskeläinen hat-trickom oborio Slovan

Košice nisu dale priliku Slovanu

Hokejaši HC Košice pobijedili su u uvodnoj utakmici četvrtfinala doigravanja Tipos extralige HC Slovan Bratislava rezultatom 6:2. Poveli su 1:0 u seriji igranoj na četiri pobjednička dvoboja. Drugi susret na rasporedu je u utorak (19. ožujka) od 18 sati. ponovno u Steel Areni u Košicama.

Košičani su u petoj međusobnoj utakmici u sezoni trijumfirali nad Slovanom, a ujedno su ostvarili i prvu pobjedu nakon pet poraza na domaćem terenu. Tome je pridonio finski napadač Joona Jääskeläinen s tricom.

HC Košice – HC Slovan Bratislava 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)

Ciljevi: 15. Lunter (Chovan, Olsson), 28. Jääskeläinen (Sedivý, Pollock), 40. J. Jääskeläinen (Chovan, Pollock), 47. Jääskeläinen (Bartánus, Chovan), 54. Pollock (Lalonde, Chovan), 59. Havrila – 30. Pecararo (Bergman, Mahbod), 56. Holway (Pecararo). Suci: Hronský, Snášel – D. Konc ml., Knižka, isključenje: 8:8 za 2 min., dodatak Lukošik 5 + DKZ za slashing, power plays: 3:1, oslabljenje: 0:1, 6117 gledatelja

Košice: Riečický – Olsson, Breton, Lalonde, Deyl, Ferenc, Šedivý, Dravecký – Lunter, Berger, Chovan – Jääskeläinen, Pollock, Mikúš – Rogoň, Slovák, Fejes – Bartánus, Havrila, Šimun

Slaven: Godla – Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Romančík – Pecararo, Findlay, Poirier – Ranford, Mahbod, Takač – Török, Preisinger, Lukošik – Fominych, Šille, Dudáš – Kukumberg
/stanje serije: 1:0/

Nakon opreznijeg starta, uvodna dionica bila je za paziti i nakon nekoliko izglednih prilika na obje strane domaći su poveli. Udarac kapetana Chovana odbija Lunter – 1:0.

Mogli su Slaveni izjednačiti početkom drugog dijela nakon što je Takač pobjegao, no Riečický je svoju priliku prokockao. U 28. minuti Jääskeläinen je povisio na 2:0, no nedugo nakon toga gosti su smanjili rezultat kada je pokušaj Pecarara iznenadio Riečickýja.

Košice su vratile prednost od dva pogotka kada je Jääskeläinen iskoristio power play u završnici drugog poluvremena – 3:1. Finski napadač upisao je hat trick u 45. minuti još jednim golom u brojčanoj prednosti.

U trećoj dionici Košičani su zadržali uvjerljivo vodstvo koje je u 55. minuti povisio Pollock – 5:1. Iako je Holway smanjio na 5:2, gosti u posljednjoj utakmici bez vratara nisu uspjeli ispraviti rezultat, dapače, Havrila je golom u prazan gol rezultat dao definitivan oblik.

Spišići su izgubili prednost od dva pogotka

Hokejaši HK Spišská Nová Ves trijumfirali su u prvoj četvrtfinalnoj utakmici doigravanja Tipos extralige nad HC ’05 Banská Bystrica 3:2 nakon produžetaka. Poveli su 1:0 u seriji od četiri pobjede. Druga utakmica na rasporedu je u utorak, 19. ožujka, opet u Spišská Nová Ves.

HK Spišská Nová Ves – HC ’05 Banská Bystrica 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)

Ciljevi: 6. Rapáč (Merežko, Archambault), 26. Nellis (Archambault, Ališauskas), 63. Burgess (Majdan, Nellis) – 29. Turnbull (Macek, Vela), 45. Macek (Vela). Suci: Crman, Novák – Kacej, Hercog, isključenje: 8:7 za 2 minute, snaga: 1:0, slabost: 0:0, 2685 gledatelja.

Ves: Melicherčík – Romanák, Merežko, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch – Burgess, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Drábek – Rapáč, Bortňák, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan

Banska Bystrica: Krošelj (od 13 do 14 Rabčan) – Luža, Bačik, Nielsen, Hora, D. Stránský, Ďatelinka – Turnbull, Vela, Macek – Výhonský, Bíreš, Matoušek – Petriska, Langkow, Faith – Žabka, Pavúk, Štrauch

Domaći su bolje krenuli, bili su aktivniji i već u 6. minuti dobili su power play. Iskoristili su to u 14. minuti, kada je udarac Merežke odbio kapetan Rapáč. Mogli su Spišići povećati vodstvo do odmora, ali nisu uspjeli iskoristiti svoje prilike.

U 26. minuti, međutim, ušao je između krugova s ​​pakom i zamahnuo za 2:0. Ipak, Bystrica je sredinom dvoboja smanjila, Turnbull je iznenadio Melicherčíka. Gosti su se nedugo nakon toga veselili izjednačenju, ali zbog igre Hora s visokom palicom, precizan udarac nije valjao.

Ipak, momčad Raima Helminena izjednačila je u 45. minuti, Melicherčík je samo odbio Velov pokušaj, a Macek je završio u okvir gola. U trećoj minuti produžetka Burgess je odlučio o trijumfu Spišská Nová Ves.