Sparta Prag je u prvom susretu uvjerljivo izgubila od Liverpoola 1:5

Slovak Lukáš Haraslín zamijenio je u 65. minuti.

EL: Liverpool je pogodio punom snagom.  Sparta je izgubila od Haraslína na Letná klasnom razlikom
Na slici u prvom planu, lijevo slovački veznjak Sparte Lukáš Haraslín i igrač Liverpoola Wataru Endo

U prvoj utakmici osmine finala Europske lige (EL) u četvrtak, 7. ožujka, nogometaši Liverpoola slavili su 5:1 kod praške Sparte. Za domaće je do 65. minute igrao i slovački napadač Lukáš Haraslín. Uzvratna utakmica na Anfieldu na rasporedu je za tjedan dana u četvrtak (14. ožujka) u 21:00 sat. CET

Pogledajte kakvu je priliku dobio Slovak Lukáš Haraslín u 15. minuti:

Favorit susreta umalo je postigao pogodak već u drugoj minuti, kada mu je dobro došla pogreška Haraslína ispred šesnaesterca domaćih. Prvi pogodak napokon je postignut iz jedanaesterca nakon pogreške u dodavanju i naknadnog prekršaja Asgera Sörensena.

Alexis Mac Allister znalački je realizirao penal koji je poslao u suprotnu stranu nego što je očekivao vratar Peter Vindahl. Sparta je ubacila dvije čiste prilike u prvom poluvremenu i ušla u druge velike prilike.

Među potencijalnim finišerima bio je i Haraslín. S druge strane, Liverpool je pokazao veliku efikasnost, a Darwin Nunez je prvo zabio nakon egzibicionog udarca iz daljine pod gredu, da bi u posljednjoj akciji momčadi iskoristio ubačaj Maca Allistera u uvodnoj akciji.

Nakon prekida Conor Bradley je u trku poslao loptu u vlastiti gol, a Haraslín je trenutak kasnije bio blizu kontakt gola. No, ni ova akcija Sparte nije uspjela, “Redsi” su povećali prednost na četiri pogotka i potvrdili poziciju favorita.