Prvi polufinalist ATP turnira u Miamiju

Jannik Sinner poštovao je svoj status favorita i u četvrtfinalu “ATP 1000” turnira u Miamiju lako svladao Čeha Tomasa Machaca (60 ATP) rezultatom 6-4, 6-2.

Jannik GrešnikFoto: Martin KEEP / AFP / Profimedia

Jannik Sinner plasirao se u polufinale ATP turnira u Miamiju

Nakon najbolje sezone u karijeri, sa samo jednim porazom u zadnjih 26 mečeva, Jannik Sinner se u srijedu plasirao u polufinale ATP turnira u Miamiju.

Tomas Machac se sjajno držao u prvom setu, čak je uspio povesti u dva uzastopna seta, prije nego što je Talijan osvojio više uzastopnih gemova.

Drugi set bio je u potpunosti u nahođenju drugog favorita koji se kvalificirao nakon sat i 32 minute igre.

U polufinalu će se Jannik Sinner sastati s pobjednikom Nicolasa Jarryja i Daniila Medvedeva.

ATP Miami, četvrtfinale

Tomas Machac – Jannik Sinner (2) 4-6, 2-6

Carlos Alcaraz (1) – Grigor Dimitrov (11)

Alexander Zverev (4) – Fabian Marozsan

Nicolas Jarry (22) – Daniil Medvedev (3)

Miami Open, turnir ATP Masters 1000 kategorije, održava se od 20. do 31. ožujka. Igra se na tvrdoj podlozi, u glavnom ždrijebu bilo je 96 igrača, a dodijeljene nagrade ukupne su vrijednosti 8.995.555 dolara. Naslov prvaka je Daniil Medvedev.