Juraj Slafkovský zabio u 9. utakmici zaredom: Tomáš Tatar opet nije ušao u postavu Seattlea

Slovački hokejaš Juraj Slafkovský prvi je put u karijeri u devet uzastopnih dvoboja osvojio bodove u prekooceanskoj NHL ligi. Asistirao u pobjedi Montreala nad Philadelphijom 4:1. Bio je jedini Slovak koji je zabio u programu od 14 utakmica, Washington je s Martinom Fehérvárom izgubio 1:5 u Torontu, a Calgary s Martinom Pospíšilom izgubio je na ledu St. Luj 3:5.

Montreal je prvi put u sezoni ostvario treću uzastopnu pobjedu, au tome je zaslužan i Slafkovský koji je u 13. minuti položio za uvodni pogodak susreta protiv Flyersa. U power playu ekspresno je iz prve poslao ubačaj Nicku Suzukiju i ostvario prvu sezonu od 30 golova u karijeri. Slovački napadač igrao je 15:40 minuta, imao jedan šut, šest pogodaka, a 41. poenom (15+26) u tekućoj godini popravio je vlastiti klupski rekord po broju koševa sakupljenih u tinejdžerskoj dobi.

U subotu će Slafkovský proslaviti 20. rođendan i neće popraviti ovu rekordnu statistiku. Uz klupski rekord, njegov niz od devet utakmica s najmanje jednim poenom također je treći najdulji među tinejdžerima u povijesti NHL-a. Patrick Laine zabio je u 15 duela za Winnipeg u sezoni 2017/18, a Andrej Svečnikov u jedanaest za Carolinu u sezoni 2019/20. Suzuki i Joel Armia su imali po dva poena (1+1), a branič Mike Matheson tri asistencije za Montreal, poraz Flyersa donio je Bostonu konačni napredak.

Unatoč porazu, Philadelphia je i dalje u igri za doigravanje s bodom prednosti ispred Washingtona, koji je u Torontu ostao praznih ruku (1:5). Tyler Bertuzzi zabio je dva pogotka za domaću momčad, a nakon potresa mozga i izostanka od 12 utakmica u strijelce se upisao i branič Mark Giordano. Unatoč bolesti, Auston Matthews također je igrao za Toronto, imao je asistenciju i 10 udaraca prema golu. Fehérváry je na ledu proveo 19:41 minutu, skupio tri negativna boda i tri pogotka.

Unatoč porazu Calgaryja od St. Louis 3:5 pripisan Pospíšilu, također je imao dva šuta, četiri pogotka i minute 13:10. Pavel Bučnevich zabio je dva puta za Bluesmene, koji su izgubili pet bodova od Los Angelesa i posljednje mjesto za promociju iz Zapadne konferencije. Tomáš Tatar ponovno se nije uklopio u sastav Seattlea koji je slavio protiv Anaheima 4:2.