WTA Madrid: Jaqueline Cristian, eliminirana u trećem kolu od najspremnije igračice u krugu

Jaqueline Cristian ispala je u trećem kolu WTA turnira u Madridu nakon što ju je u tri seta porazila Danielle Collins rezultatom 6-3, 4-6, 1-6.

Jaqueline CristianFoto: Claudio Gärtner / imago sportfotodienst / Profimedia

Jaqueline Cristian je u Madridu poražena od Danielle Collins

Jaqueline Cristian stala je u trećem kolu na madridskoj zemljanoj podlozi.

Igračica koja zauzima 73. mjesto u svjetskoj hijerarhiji izgubila je u tri seta u sporu s Danielle Collins (15 WTA), nakon meča koji je trajao nešto više od dva sata.

Jaqueline Cristian napravila je izuzetan prvi set i bila agresivna u igri, a čin je završio rezultatom 6-3 u korist Rumunjke.

U drugom setu bolja je bila Danielle Collins koja je Amerikanka uspjela breakom zatvoriti set.

Uslijedila je odluka u kojoj Collins nije imala emocija, a Jaqueline je uzela samo jedan gem.

Tako će prvakinja iz Miamija i Charlestona u osmini finala igrati s pobjednicom dvoboja Robina Montgomeryja (183 WTA) i Aryne Sabalenke (2 WTA).

Mutua Madrid Open je turnir u kategoriji WTA 1000 koji se održava od 22. travnja do 5. svibnja. Igra se na zemljanoj podlozi, a naslov prvakinje je Aryna Sabalenka. Turnir ima ukupni nagradni fond od €7,877,020.