Fulham je uzdrmao četvorku najboljih ponuda Spursa, Luton remizirao s Forestom

Rodrigo Muniz iz Fulhama slavi postizanje pogotka sa suigračem Willianom tijekom utakmice Premier lige na Craven Cottageu (Foto Mike Hewitt/Getty Images)

Tottenham je prokockao priliku da prijeđe među četiri najbolja Premier lige nakon što je pao na šokantan poraz od Fulhama rezultatom 3-0, dok je Luton u subotu spasio ključni remi 1-1 s Nottingham Forestom, koji je ispao iz lige.

Momčad Angea Postecogloua pobjedom bi se popela iznad Aston Ville na četvrto mjesto, ali umjesto toga su inicijativu vratili svojim suparnicima iz prva četiri mjesta.

Petoplasirani Tottenham kažnjen je zbog traljave igre jer je Rodrigo Muniz u formi zabio dva puta s obje strane prvog pogotka Saše Lukića za Fulham.

Očekivalo se da će pobjeda od 4-0 kod Ville prošlog vikenda djelovati kao Tottenhamova odskočna daska da završi iznad momčadi Unaija Emeryja u borbi za kvalifikacije za Ligu prvaka sljedeće sezone.

Umjesto toga, stanovnici sjevernog Londona doživjeli su prvi ligaški poraz na Craven Cottageu od 2008. i nisu uspjeli zabiti prvi put u 40 utakmica.

Imaju dva boda zaostatka za Villom, koji to vodstvo može povećati na pet ako u nedjelju pobijede West Ham.

Uz Mickyja van de Vena koji nije igrao zbog ozljede tetive, Radu Dragusin je prvi put startao u Tottenhamu.

Zabrinjavajuće za Postecogloua, rumunjski središnji branič Dragusin, potpisan iz Genoe u siječnju, često je bio izložen u nezgodnom prikazu.

Fulham je poveo u 42. minuti kada se Muniz lukavo udaljio od Dragusina dok je brazilski napadač našao prostora da dočeka niski centaršut Antoneea Robinsona s kliničkom završnicom s 10 jardi.

Obrambeni nedostaci Tottenhama ponovno su otkriveni četiri minute nakon poluvremena.

Iwobiju je dopušteno da napreduje bez kontrole i on je ubacio dodavanje Timothyju Castagneu, čiji je centaršut pogodio Lukića i odbio se u mrežu.

Tottenham je bio u raspadanju, a Muniz je ponovno pogodio u 61. minuti.

Udarac Joaa Palhinhe glavom stigao je do Calvina Basseyja, a kada je njegov udarac obranio Guglielmo Vicario, Muniz je reagirao brže od Dragusina i pogodio za gol.

‘Moramo se boriti’

Dok borba za izbjegavanje ispadanja dolazi do vrhunca, Luton i Forest susreli su se u vitalnom obračunu na Kenilworth Roadu.

Forest, poražen u prethodne tri utakmice, poveo je golom Chrisa Wooda u 34. minuti.

No Luke Berry je ušao s klupe i izjednačio iz blizine u 89. minuti.

Treći na ljestvici Luton, koji je napuhao prednost od tri pogotka u katastrofalnom 4-3 porazu od Bournemoutha u srijedu, bez pobjede je u posljednjih devet utakmica u svim natjecanjima.

Zaostaju tri boda za četvrtim Forestom, a šef Rob Edwards je rekao: “Dobili ste nokdaun u srijedu i svima nam je bilo jako teško. Danas smo igrali jako dobro u teškim okolnostima.

“Ova grupa samo nastavi. Moramo se boriti. To smo morali činiti dugo vremena.”

Šef Foresta Nuno Espirito Santo dodao je: “Učinili smo dovoljno da pobijedimo s prilikama koje smo imali i načinom na koji smo igrali.”

Na Turf Mooru, drugoplasirani Burnley održao je svoje slabe nade za opstanak pobjedom 2-1 protiv Brentforda.

Momčad Vincenta Kompanyja povela je u 10. minuti kada je Vitinho sprintao na dodavanje Josha Cullena i trebao pucati kada ga je povukao Sergio Reguilon.

Španjolskom braniču je pokazan najraniji crveni karton u Premier ligi ove sezone, nakon provjere VAR-a, a Jacob Bruun Larsen je pojačao i pretvorio udarac s točke.

David Datro Fofana, posuđen iz Chelseaja, pogodio je u 62. minuti pribranim udarcem u dalji kut.

Kristoffer Ajer je vratio u 83. minuti skokom glavom nakon ubačaja Bryana Mbeuma, ali Claretsi su izdržali svoju prvu ligašku pobjedu u 11 utakmica.

Sada su na osam bodova od sigurnosti s devet utakmica do kraja.

“Dolazilo je. Drugi dan smo mogli postići više”, rekao je Kompany.

Brentford je dobio samo tri od zadnjih 18 ligaških utakmica i nalazi se samo četiri boda iznad zone ispadanja