Formula 1: dvostruki uspjeh Ferrarija na Velikoj nagradi Australije

Oporavlja se od operacije slijepog crijeva Carlos Sainz Jr., Ferrarijev španjolski vozač pobijedio je u nedjeljnoj utrci Formule 1 za Veliku nagradu Australije. Branitelj naslova i trostruki svjetski prvak startajući s pole positiona, Max Verstappen zbog tehničkog kvara odustao je od utrke nekoliko krugova nakon starta – imao je problema s kočnicama, au drugom mu se krugu počeo dimiti bolid.

Nizozemski vozač Red Bulla ispao je iz natjecanja Formule 1 nakon devet uzastopnih pobjeda u utrkama i 43 bodovna mjesta u nizu.

Netom prije početka, Russellova nesreća poremetila je raspoloženje, no britanski vozač nije ozlijeđen, a Mercedes nije osvojio niti jedan bod u Australiji.

Ovo je 29-godišnjem Sainzu treća pobjeda u utrci u karijeri, a prva u Australiji, gdje do sada nije uspio niti stati na postolje. Ferrari je ostvario dvostruki uspjeh, jer je Sainzov timski kolega iz Monaca završio drugi Charles Leclerc zatvoreno, dok je na trećem mjestu Lando NorrisMcLarenov britanski vozač je diplomirao.

Max Verstappen vodi bodovnu utrku Svjetskog prvenstva s 51 bodom, drugi je Charles Leclerc (47), dok je treći Sergio Perez (46).

Televizijski prijenos otkrio je da je više od 452.000 gledatelja bilo ispred Albert Parka tijekom F1 vikenda u Melbourneu, što je rekord u povijesti VN Australije. Svjetski kup nastavlja se za dva tjedna u Suzuki, Velikom nagradom Japana.