EKL: Pilsen se iz Ženeve vraća s remijem bez golova

Svladavši Slovan u doigravanju za osminu finala, Sturm iz Graza nije bio dovoljan protiv Lillea 0:3.

EKL: Pilsen se vraća iz Ženeve s remijem bez golova, čistim porazom svladao Slovan
Na fotografiji igrač Plzena Jan Kliment i igrač Ženeve Keigo Tsunemoto. Fotografija: TASR/AP

Nogometaši Fiorentine pobijedili su u četvrtak (7. ožujka) u prvom kolu Europske konferencijske lige (EKL) na neutralnom terenu nad Maccabijem iz Haife rezultatom 4:3. U Budimpešti su izgubili tri puta, ali su na kraju iskoristili brojčanu prednost, au produžecima je presudio Antonín Barák.

Aston Villa je remizirala 0:0 kod Ajaxa u Amsterdamu. Potonji je igrao tri minute s brojčanom prednošću nakon isključenja Ezrija Konse, no nedugo nakon toga teren je napustio i domaći Tristan Gooijer. Bez golova je završio i susret između Servette Geneva i Viktorije Plzeň.

Svladavši Slovan u doigravanju za osminu finala, Sturm iz Graza nije bio dovoljan protiv Lillea 0:3. Zablistao je Jonathan David s dva pogotka, uključujući i pobjednički. I grčki Olympiakos iz Pireja izgubio je na domaćem terenu, kada nije bio dovoljan protiv Maccabija iz Tel Aviva u omjeru 1:4 i već u devetoj minuti gubio 0:2. Ni belgijski Saint-Gilloise nije se dobro snašao pred svojim navijačima izgubivši od Fenerbahce Istanbula 0:3.

Norveški Molde slavio je protiv FC Bruggea, Fredrik Gulbrandsen je u produžetku preciznim udarcem odlučio za konačnih 2:1. Dinamo Zagreb slavio je 2:0 protiv solunskog PAOK-a – oba pogotka postigao je Bruno Petkovič.