Dramatični, zadnji izdisaj Marcusa Smitha koji je izgubio gol, čime je Engleska uništila irske Grand Slam nade

0′

Irska je dobila posljednja četiri ogleda protiv Engleske, ali samo je jedna od tih utakmica bila u Twickenhamu.

0′

Irska: 15 Hugo Keenan, 14 Calvin Nash, 13 Robbie Henshaw, 12 Bundee Aki, 11 James Lowe, 10 Jack Crowley, 9 Jamison Gibson-Park, 8 Caelan Doris, 7 Josh van der Flier, 6 Peter O’Mahony (c) , 5 Tadhg Beirne, 4 Joe McCarthy, 3 Tadhg Furlong, 2 Dan Sheehan, 1 Andrew Porter Zamjene: 16 Ronan Kelleher, 17 Cian Healy, 18 Finlay Bealham, 19 Iain Henderson, 20 Ryan Baird, 21 Jack Conan, 22 Conor Murray, 23 Ciaran Frawley

0′

Engleska: 15 George Furbank, 14 Immanuel Feyi-Waboso, 13 Henry Slade, 12 Ollie Lawrence, 11 Tommy Freeman, 10 George Ford, 9 Alex Mitchell, 8 Ben Earl, 7 Sam Underhill, 6 Ollie Chessum, 5 George Martin, 4 Maro Itoje, 3 Dan Cole, 2 Jamie George (c), 1 Ellis Genge Zamjene: 16 Theo Dan, 17 Joe Marler, 18 Will Stuart, 19 Chandler Cunningham-South, 20 Alex Dombrandt, 21 Danny Care, 22 Marcus Smith, 23 Elliot Daly

0′

Pozdrav i topla dobrodošlica na naše izvještavanje o utakmici Šest nacija između Engleske i Irske iz Twickenhama.

1′

POČETNI UDAR: Crowley izvodi početni udarac duboko, a Engleska se odlučila za lagani izlaz i izbacila ga na pola puta.

2′

Van der Flier koristi pick and go kako bi zbunio englesku obranu, a Irska je krenula naprijed. Engleska je rastegnuta i daje penal ravno ispred.

3′

PENAL, IRSKA, CROWLEY, 0-3: Crowley glatko ubacuje na gol i Irska je dobro počela.

4′

POKUŠAJ, ENGLESKA, LAWRENCE, 5-3: Loweov udarac za Irsku nije ispao i evo Engleske. Glatki potez zadnje linije postavlja Lawrencea u kut.

6′

Ford ne može pretvoriti pokušaj izvana.

7′

Irska je odgovorila naprijed, ali su na kraju napravili osnovnu pogrešku i publika Twickenhama im je sada na leđima.

9′

Engleska pobjeđuje u kaznenom vremenu borbe i dobro pobjeđuje u ranim borbama. Slade izvodi kazneni udarac ravno u Ireland 22.

10′

Henshaw izvodi veliki napad, a Van der Flier se zaustavlja kako bi zaustavio napad Engleske koji je izgledao prijeteći. Irska je počistila do pola puta, ali onda gubi liniju.

12′

Udarac naprijed od strane Engleske ne ide na ruku, ali oni su u stanju natjerati Irsku u dodir unutar svojih 22 i sada mogu ponovno napadati iz linije.

14′

Keenan izbacuje loptu nakon što je Engleska prekinula napad. Mitchell je imao snajper i izgledao je opasno, ali nije se mogao povezati s opterećenjem.

16′

Ford pokušava drop goal i promašuje, ali Engleska ima jedanaesterac. George je pronašao rupu kako bi Engleska krenula naprijed, a Irska nazadovala.

17′

PENAL, ENGLESKA, FORD, 8-3: Ford je napravio dobar s ovim udarcem i povećao vodstvo Engleske.

19′

Irska je usporila stvari s jedanaestercem na dodir. Moraju posložiti svoj sastav kako bi nastavili s napadom.

20′

PENAL, IRSKA, CROWLEY, 6-8: Crowley zabija udarac.

20′

Irska napada i Lawrence ulazi sa strane kako bi završio napad Irske, ali Crowley će tražiti prvi udarac.

21′

Engleska je napumpana jer Chessum hvata akija u dodir blizu Irske 22, ali bočni igrač Engleske ostaje ozlijeđen.

22′

Ford pokušava drop goal koji pada, ali Englezi imaju loptu nazad i jure na Irca 22.

23′

Engleska je odbila udarac prema golu i otišla u korner te bi ovdje mogla pogoditi gol.

24′

Engleska je pokušala razrađen potez, ali je zaustavljena. Irska ga je uhvatila na liniji, ali čišćenje nije naišlo na dodir i Engleska im je uzvratila.

25′

Lawrence je završio, ali lopta je bila udarena u nadograđivanju i Irska je preživjela.

26′

Irska čisti svoje linije i zatim vraća loptu blizu pola puta, ali u ovoj utakmici ne pogađaju svoje remenje u napadu.

28′

Irska je potjerala Englesku natrag u svojih 22 udarcem koji je Gibson-Park možda želio ostati u polju.

29′

Irska je izvela jedanaesterac i to je Engleskoj omogućilo još jedan lagani izlazak.

31′

Engleska je promašila udarac na gol, a Irska se izvukla s jednim zahvaljujući Fordovoj svojeglavoj čizmi.

34′

Irska dobiva priliku ponovno preuzeti vodstvo dok Aki dolazi preko lopte, a poduzetnost Engleske tu ih boli.

35′

PENAL, IRSKA, CROWLEY, 8-9: Crowley dovodi Irsku u vodstvo iako se njegov udarac tek provukao.

37′

Engleska je zakucala dok su pokušavali ići daleko kako bi otkrili obranu Irske. Irska će se nadati još jednom dobrom izlasku i odlasku na poluvrijeme s vodstvom.

38′

Furbank pravi nered pokušavajući zadržati Loweov udarac u polju i Irska odjednom ima sastav na Engleskoj 22.

40′

POLUVRIJEME: ENGLESKA 8-12 IRSKA: Jedanaesterci na kraju prvog poluvremena donijeli su Irskoj neočekivano vodstvo. Engleska je imala poticaj prvih pola sata, ali je samo malo izgubila. Irski ključni igrači također su pojačali kada je to važno.

40′

PENAL, IRSKA, CROWLEY, 8-12: Crowley zabija udarac i Engleska će biti u nevjerici.

40′

Irska ima jedanaesterac i pucat će na gol za kraj prvog poluvremena.

41′

Engleska je udarila duboko, a Irska je postavila tester, ali oni su uspjeli i Engleska ima napadnu strku na početku.

42′

Irska je u rukama dok Engleska pokušava probiti irskih 22. Irska izvodi penal u dodir blizu polovice.

44′

POKUŠAJ, IRSKA, LOWE, 8-17: Lowe se ubacuje u kutu i zabija za Irsku, a to je više od njih.

45′

Crowley ne može pretvoriti, ali Irska ima devet poena prednosti.

46′

Loweovo čišćenje nije dugo nakon ponovnog pokretanja, ali pronalazi dodir. Engleska ide pored gola nakon linije auta i nalazi prostor, ali gubi loptu.

48′

POKUŠAJ, ENGLESKA, FURBANK, 13-17: Engleska se vratila na ono što joj je uspjelo, a Furbank užurbano ulazi i postiže pogodak dok ih utakmica s opterećenjem tjera naprijed.

49′

Fordu nedostaje pretvorba.

50′

Itoje prekida restart i Ireland ne može iskoristiti prednost i vraćaju se da nahrane gužvu tik ispred engleskih 22.

52′

Irska je pretjerano revna u tučnjavi, a Engleska dobiva slobodan udarac da očisti svoje linije.

54′

Irska dobiva kaznu zbog tijesnog prolaza pored lopte i udarca prema Engleskoj 22.

55′

Irska podiže, ali Engleska ima loptu blizu svoje linije sada nakon što bitka u zraku ide njihovim putem. Ford je požuren i njegovo dopuštenje pronalazi dodir unutar England 22.

57′

Engleska se podiže kako bi ukrala postavu, ali ulazi u dodir još bliže svojoj liniji.

58′

ŽUTI KARTON, IRSKA, O’MAHONY: O’Mahony je napravio ciničnu profesionalnu pogrešku i nema prigovora na odlazak u koš. Engleska je izvela udarac blizu linije Irske.

58′

Irska je zakucala dok napadaju, a Engleska je uzvraća i šutira.

60′

POKUŠAJ, ENGLESKA, EARL, 18-17: Earl je naposljetku prevladao i Engleska je opet u prednosti i ima više igrača.

61′

KONVERZIJA, ENGLESKA, SMITH, 20-17: Smith pretvara u pokušaj povećanja vodstva Engleske.

62′

Engleska pronalazi siguran dodir iz box-kicka koji igra unutar pet od pola linije.

63′

Crowley nema dovoljno nogu za postizanje pogotka, ali šutira u Englesku 22.

64′

Još jedan udarac u Engleskoj 22 mogao bi koštati Irsku. Engleska je udarila dugim udarcem, ali ne u aut i kontra Irske. Ipak, ponovno su zakucali i Engleska sada ima okršaj deset unutar svoje polovice.

66′

Engleska se izvukla iz gužve, ali Smith je teško pogođen dok je šutirao, a Irska je to vratila.

68′

Engleska je dobila penal u obrani i to je veliki trenutak za njih kod kuće.

69′

Gibson-Park uzima oznaku i dugim udarcem šutira u englesku polovicu.

71′

Irska je dobila još jedan jedanaesterac na pola puta i čini se da će ova utakmica sada završiti. Veliki udarac postavlja i Irska lineout deset auta.

73′

POKUŠAJ, IRSKA, LOWE, 20-22: Irska širi prostor i Lowe to koristi da pređe i zabije u kut.

74′

Crowley propušta konverziju tako da ovo ostaje igra za dva poena s manje od sedam minuta do kraja.

75′

Engleska je dobila penal na pola puta i Daly ga je odlučio iskoristiti.

76′

Daly gura svoj jedanaesterac i Ireland dobiva puštanje.

78′

Engleska napada, ali Care je izbacuje, a Irska pokušava raščistiti, ali ne pronalazi dodir.

79′

Murray izvodi udarac u dodir blizu desetke unutar polovice Irske.

79′

Irska je prisilila Englesku na kontakt unutar svojih 22.

80′

DROP GOAL, ENGLESKA, SMITH, 23-22: Smith postiže drop goal s Engleskom koja je igrala u prednosti i ugrabili su pobjedu, ali to je ono što zaslužuju zbog izvanredne izvedbe.