Crusaders pretrpio rekordni četvrti uzastopni poraz u Super Rugbyju

Justin Sangster iz Hurricanesa slavi nakon što je postigao pobjednički pokušaj tijekom Super Rugby Pacific utakmice protiv Crusadersa u Christchurchu 15. ožujka 2024. (Fotografija Joe Allison/Getty Images)

• Hurricanes su u petak u Christchurchu pobijedili Crusaderse 14-10 u njihovom Super Rugby Pacific okršaju.
  • Crusadersi su sada izgubili sve četiri utakmice ove sezone – to je njihov najgori poraz u povijesti.
  • Pritisak će rasti na novog trenera Crusadersa Roba Penneya, koji je zamijenio uspješnog Scotta Robertsona.
  • Za više sportskih vijesti idite na Naslovna strana.

Napadač Justin Sangster postigao je pokušaj u posljednjoj minuti za pobjedu Hurricanesa nad Crusadersima u petak 14-10 i zadržao prvake Super Rugbyja bez pobjede.

Sedmerostruki branitelj naslova Crusaders nije mogao izdržati jer su doživjeli četiri uzastopna poraza po prvi put u svojoj povijesti, stavljajući još veći pritisak na novog trenera Roba Penneya.

PROČITAJ |

Igrajući svoju prvu utakmicu kod kuće u Christchurchu nakon što su otvorili s tri poraza na gostovanjima, Penneyjev tim je u 71. minuti pogodio vodstvo protiv vodećih u natjecanju u 71. minuti kroz jedanaesterac koji je pogodio Riley Hohepa.

Međutim, Crusadersi su ubrzo nakon toga smanjeni na 14 igrača kada je rezervista Jamie Hannah dobio žuti karton.

Hurricanesi su krenuli u napad i Sangster je prešao u drugi pokušaj svoje momčadi, što je pretvorio Brett Cameron.

Kapetan Crusadersa David Havili odbio je koristiti dugu listu ozljeda svoje momčadi kao ispriku.

“Stvarno se trudimo, ali jednostavno ne ide”, rekao je vezni igrač All Blacksa.

“Večeras smo si dali šansu u natjecanju, ali nismo je uspjeli završiti.

“Frustrirajuće je, ali dečki se moraju držati čvrsto. Imamo mladu grupu koja se pojavljuje i to je sve što možemo tražiti.”

Redovni kapiten Crusadersa Scott Barrett postao je posljednja ozlijeđena žrtva tima kada je prošlog vikenda zadobio prijelom prsta.

Barrett je bio među sedam All Blacksa koje Crusadersi nisu imali na raspolaganju zbog ozljede ovaj tjedan.

Gosti, koji su sada dobili četiri od četiri, brzo su krenuli, postigavši ​​pogodak preko rekvizita All Blacksa Tyrela Lomaxa za vodstvo 7-0 na poluvremenu.

Napadač Crusadersa, Cullen Grace, postigao je pogodak iz blizine za izjednačenje utakmice, ali su platili svoju lošu disciplinu u završnici.

“Znamo da nisu započeli sezonu kako su željeli, ali Crusadersi su uvijek sila na koju se treba računati,” rekao je veteran Hurricanes scrumhalf TJ Perenara.

“Ovdje se pobjeda nije dogodila puno puta pa cijenimo svaki put kada je dobijemo.”

U Melbourneu, Queensland Redsi su postigli pet pokušaja u prvom poluvremenu protiv šokiranih Rebelsa i vodili s 33-7 na odmoru.

Domaći tim se probudio u drugom poluvremenu i smanjio zaostatak, ali Redsi su završili snažno i osigurali uvjerljivu pobjedu od 53-26, prelazeći osam pokušaja u odnosu na četiri Rebelsa, pri čemu su centar Josh Flook i bok Seru Uru dobili po dva.

“Stvarno sam zadovoljan, 53 boda u gostima je dobar rezultat,” rekao je sukapetan Redsa Liam Wright, čija je ekipa prošli tjedan pobijedila moćne Waikato Chiefse i sada je osvojila tri od četiri.

“Uzet ćemo rezultat, ali ima još puno toga za poboljšati.”