Winterhawksi pobjeđuju 4. u nizu, drže korak na vrhu

Portland Winterhawksi postižu 3 gola u 2 minute i 15 sekundi 1. trećine, a zatim 2 gola u 40 sekundi 3. trećine, pobjegavši ​​7-1 nad Wenatchee Wildom.

Četvrti igrači Hudson Darby i Tyson Yaremko postižu prva dva pogotka Portlanda u razmaku od 11 sekundi kako bi krenuli. James Stefan zabio je 2 minute kasnije za veliko vodstvo Winterhawksa. Zatim je Portland završio utakmicu s 4 gola u 3. trećini.

Momčadi s kojima se Portland bori na poretku obje su pobijedile, tako da je Portlandovom pobjedom zadržan status quo: 1 bod iza Prince George Cougarsa na vrhu konferencije s 1 utakmicom manje i 2 boda ispred Everett Silvertips za naslov US Division s 3 utakmice u ruci.

Portland vodi 2+ 0:00

Predigra: Oba tima bore se za poziciju u doigravanju, Wenatchee pokušava zadržati 4. mjesto, Portland pokušava pobijediti u utrci 3 tima za 1. mjesto.

1. razdoblje: 3 gola u 2:15 od strane Winterhawksa, od kojih 2 na 4. liniji, bili su rani odlučujući udarac. Inače to nije bila velika teritorijalna prednost za Portland.

2. razdoblje: Wenatchee je napravio ranu seriju i postigao gol za 3-1. Winterhawksi su bili na začelju rano, ali su zatim uspostavili red kako je razdoblje odmicalo, iako nisu zabili.

3. period: Sve Portland, s 4 pogotka i prednošću šuta 22-6. Josh Davies je postigao prvi, a zatim 2 gola u 40 sekundi 11 minuta prije kraja.

Najbolji protiv najboljih: Velika pobjeda za Portland, s Gabeom Klassenom, Lucom Cagnonijem, Jamesom Stefanom i Joshom Daviesom koji su imali više koševa, a Jan Spunar je imao dobru noć na golu. U međuvremenu, veliki strijelci Kenta Isogai i Graham Sward bili su isključeni.

Dubina naspram dubine: Četvrta linija je postigla prva dva gola u razmaku od 11 sekundi (službeno), i to je pokrenulo Winterhawkse.

Pobjednik posebnih timova: Posebni timovi nisu igrali nikakvu ulogu. Portland je imao 1 gol u svojoj jedinoj power play prilici nakon što je utakmica bila gotovo odlučena.

Najbolji tim je pobijedio?: Da.

Ozljede/suspenzije: 20-godišnji Wenatcheejev branič Karter Prosofsky bio je naveden u postavi, ali tada nije igrao.

10 najboljih Stat linija
Josh Davies POR 1 gol, 1 asistencija Bilo koji broj igrača mogao je dobiti najviše počasti. Postavio je bijeg Jamesa Stefana na 3-0, a zatim je postigao veliki rani gol u 3. minuti za 4-1.
Jan Špunar POR 21 obrana-22 udarca Lijepa povratna utakmica nakon borbe u srijedu. Probano je nešto u 2. trećini s relativno tijesnom igrom.
Carter Sotheran POR 3 asistencije Završit će s +3 kada se statistika popravi i postavi Tyson Yaremkovo bijegom na 2-0.
Luca Cagnoni POR 2 asistencije Ponovno je preuzeo vodstvo u utrci za bodovanje branitelja za bod ispred Grahama Swarda iz Wenatcheeja.
Gabe Klassen POR 1 gol, 2 asistencije Postao je 6. WHL igrač ove sezone koji je prešao 100 bodova. Niz od 3 poena.
James Stefan POR 1 gol, 1 asistencija Niz od 4 poena. Pogodak za bijeg napravio je Portlandov nalet na 3-0.
Hudson Darby POR 1 gol 3 važna gola u posljednje 4 utakmice za četvrtog igrača.
Tyson Yaremko POR 1 gol Gol za izjednačenje na 2-0.
Josh Zakreski POR 1 gol Imao je utakmicu koja bi ga izvukla u zvijezde puno večeri, ali mnogi su igrači igrali dobro u ovoj. Niz od 4 poena.
Hayden Moore IZRASLINA 1 gol
Ostali uglednici Stat linija
Brendan Gee IZRASLINA 37 obrana-44 udarca Teška utakmica u njegovom 11. startu zaredom s ozlijeđenim redovitim vratarom Danielom Hauserom.
Marek Alscher POR 1 gol Niz od 3 boda zahvaljujući pogotku koji bi mogao završiti u igrama tjedna, probijajući se kroz obrambene igrače i postigavši ​​rezultat 7-1.
Kenta Isogai IZRASLINA Isogai i Sward bili su u napadu, pa su Winterhawksi dobro postupili što su ih držali bez pogodaka.
Graham Sward IZRASLINA
Winterhawks Divlji
Snimiti 43-15-2-1 (.730) 32-26-4 (.548)
Bodovano/dopušteno (razlika) 293-182 (+111) 233-241 (-8)