Darius Garland napravio je neugodan gaf u porazu od Magica dok se Cavaliersi sada suočavaju s sedmom igrom

21 poen Dariusa Garlanda u prve tri četvrtine pomogao je Cavaliersima da steknu prednost od devet poena u utakmici 6, ali je razigravač napravio jednu kritičnu pogrešku u posljednjim minutama koja je umanjila izglede Clevelanda da u petak izbori svoju seriju u prvom kolu.

S nešto više od tri minute do kraja četvrte četvrtine, Garland je driblao prema stražnjem kutu blizu svoje klupe nakon što su Cavaliersi skupili odbijenu loptu, počevši polako napredovati prema lopti.

Garland je zatim krenuo prema lijevoj strani terena.

Zatim se njegova putanja pomaknula – vodoravno – prema središtu.

I dok je bio na korak od prelaska preko sredine terena, sudac je zasvirao i pokazao prekršaj od osam sekundi.

Magic nije na kraju postigao pogodak u sljedećem nizu nakon što je vratio loptu, ali Cavaliersi su zaostajali pet poena u to vrijeme i izgubili posjed da bi smanjili vodstvo Orlanda — što je na kraju rezultiralo gubitkom od 103-96 koji je poslao seriju natrag u Cleveland na utakmicu 7 i .

“… Naših sedam izgubljenih lopti su prilike koje ne gledamo”, rekao je glavni trener JB Bickerstaff novinarima o izgubljenim lopti Cavaliersa u posljednjem frejmu. “Dakle, vodimo računa o košarci, odbijamo loptu, dat ćemo si dobru priliku.”

Garland, koji je također završio sa šest skokova, pet asistencija i dvije ukradene lopte, djelovao je iznenađeno nakon što je dosuđen prekršaj od osam sekundi, ispruživši obje ruke dok je Franz Wagner udarao šakom.

Max Strus je prvo uhvatio odbijenu loptu nakon promašenog slobodnog bacanja Magica.

Činilo se da je to resetiralo sat za šut, iako je Garland pokupio izgubljenu loptu tek sekundu ili dvije kasnije – jednom kada je Orlandova zvijezda Paolo Banchero izbacio loptu iz posjeda Strusa.

“Pa Garland kaže: ‘U redu, tek sam dobio loptu’, ali taj je sat već dubok tri”, rekao je analitičar ESPN-a Richard Jefferson u prijenosu. “Taj je sat već dubok tri sekunde. Dakle, on toga nije svjestan.”

Cavaliersi su smanjili svoj zaostatak na tri boda kada je Mitchell — koji je uputio 36 šuteva, uputio ih 22 i zauzeo svaki poen Clevelanda u četvrtom — pogodio njihov sljedeći napadački posjed, ali nikada nisu bili u mogućnosti približiti se više od toga preko puta zadnje tri minute.

Dakle, nakon što je tijesna pobjeda od jednog boda dala Clevelandu — koji je dva puta slomljen od strane Magica u igrama 3 i 4 i trebao mu je blokada Evana Mobleyja u posljednjoj sekundi da bi preživio u igri 5 — priliku da zatvori svoju prvu pobjedu u doigravanju od utrke do finala 2018., Cavaliersi će morati pobijediti u sedmoj utakmici u nedjelju kako bi organizirali dvoboj protiv Celticsa u drugom kolu.