Nogomet | Arsenalov divlji niz nastavio se u borbi za naslov u Premier ligi – tada je Erling Haaland uzvratio silovito

Vikend kolo ipak nije donijelo nikakvo rješenje prvenstvene borbe između Arsenala i Manchester Cityja u engleskoj Premier ligi.

Obje vodeće momčadi lige u subotu su ostvarile još sigurnije pobjede, tako da je Arsenalova prednost nad Cityjem još uvijek jedan bod. Prvo je Arsenal pobijedio Bournemouth 3-0 na svom travnjaku, na što je City odgovorio domaćom pobjedom 5-1 nad Wolverhamptonom.

City, koji cilja na povijesni četvrti uzastopni naslov prvaka Engleske, u prednosti je na kraju sezone jer ima još tri utakmice do dvije Arsenalove. Pepa Guardiole vrhunska momčad koju on vodi ima sjajan niz na terenima engleske lige: prethodni poraz 6. prosinca, nakon toga 16 pobjeda i četiri remija.

City je pretrpio jedan od svoja tri prvenstvena poraza sezone od Wolverhamptona prošlog rujna, ali drugi susret sezone nije ostavio ništa zaželjenog.

Norveška zvijezda vodi razmjenu golova Erling Haaland postigao hat-trick u prvom poluvremenu uz dva pogotka iz kaznenog udarca, a četvrti pogodak na početku drugog poluvremena. Norveški terorist prvi je put zabio četiri pogotka u jednoj premijerligaškoj utakmici, a svojim je pogocima već podigao saldo golova u sezoni na 25.

U Premijer ligi Deseti Bournemouth odigrao je veselu sezonu, ali protiv Arsenala su južni Englezi očito bili na dnu. engleska zvijezda Bukayo Saka doveo je Arsenal do vodstva od 1-0 na kraju otvaranja postigavši ​​svoj 16. prvenstveni pogodak ove sezone iz kaznenog udarca. U drugom periodu Leandro Trossard i Declan Rice uljepšao pobjedničke brojke.

Bournemouth je i u drugom poluvremenu dobio loptu u gol, ali Antoine Semenyon postignuti pogodak poništio je vratar Arsenala Za Davida Raya zbog počinjenog prekršaja.

Arsenalova forma u engleskoj ligi bila je divlja ove godine, jer je momčad pobijedila u 14 od posljednjih 16 mečeva protiv Cityja, Arsenal je remizirao, a doživjeli su jedini prvenstveni poraz ove godine protiv Aston Ville.

Priča je ažurirana u 22:07 nakon utakmice Manchester Cityja.