Upravitelj šume detaljizira četiri sudačke pogreške: ‘Zašto uvijek mi?’

Nuno Espirito Santo zahtijevao je da zna ‘zašto uvijek mi?’ dok je gunđao o Nottingham Forestu koji je opetovano bio na kraju sudačkih pogrešaka nakon nedjeljnog poraza od 1-0 od Brightona.

Šef Foresta Nuno požalio se na standard suđenja u Premier ligi nakon što je veznjak Seagullsa Jakub Moder pobjegao samo s kartonom za napad na Neca Williamsa.

Portugalcu je dosta primanja isprika za pogreške koje su počinili službeni službenici utakmice nakon niza visokoprofilnih incidenata protiv njegove momčadi kojoj prijeti ispadanje.

“To je crveni karton,” rekao je o Moderovom izazovu u 67. minuti. “To je ozbiljna pogreška.

“Ne znamo kako će utakmica završiti, ali danas u nogometu imati igrača viška na terenu čini veliku razliku.

“Bili smo na vrhu igre, bili smo dominantni, stvarali smo probleme Brightonu i to je loša odluka VAR-a. Ne sudim samo sucu.

“Ali vidio sam sliku, to je čisti crveni karton i kako mogu nastaviti? Primamo ih iz tjedna u tjedan.

“Oni nam se ispričavaju, to ne znači ništa jer nas košta i mi smo u teškoj poziciji.

“Što se događa? Zašto uvijek mi? Zašto?

“Idite i pogledajte potkoljenicu Neca Williamsa. Neće to objaviti (na društvenim mrežama). Ali kažem vam, to je crveni karton. Tako je očito.”

Moder je dobio žuti karton od suca Michaela Salisburyja, odluku je podržao VAR Craig Pawson, koji je zaključio da nije bilo ozbiljnog prekršaja.

.

Nuno je također istaknuo da su mu odbijeni penali u prošlomjesečnoj pobjedi nad West Hamom od 2-0 i porazu od Newcastlea od 3-2 kako bi naglasio svoju stalnu frustraciju.

“Svi su svjesni grešaka”, rekao je.

“Ne znam koliko grešaka imamo, puno je. Pokušavam biti iskren i pokušavam ostati miran i poštovati, ali mislim da je to dovoljno.

“Tisak kaže (to je zbog) rezultata. Ne ne ne. Pobijedili smo West Ham, nisu nam dali penal, čist. Zašto?

“Zašto (je) Paul Tierney dao posjed Liverpoolu? Zašto smo protiv Newcastlea imali jedanaesterac koji nam nisu dali?

“Ne znamo kako će utakmice završiti, sve te stvari, a ja kažem da je dosta. Molim vas da mi netko kaže što se događa.”

Borbeni Forest ostaje tri boda iznad zone pada nakon odlučujućeg autogola Andrewa Omobamidelea u prvom poluvremenu na Amex stadionu.

Bivši trener Wolvesa i Tottenhama Nuno smatra da njegov klub plaća visoku cijenu za prijelazni rok u suđenju.

“Stigao sam u Englesku prije nekoliko godina”, rekao je. “Suci su (bili) nevjerojatni.

“Razumijem da su odjednom izgubili skupinu sudaca (koji su bili) vrlo jaki, vrlo iskusni.

“A sada dolaze novi suci i treba im vremena i suosjećanja da postanu bolji i bolje sude.

“Ali nemamo vremena. Mi smo profesionalci. Nemamo vremena.”

Brighton se vratio od blamaže u Europskoj ligi od strane Rome tako što je postigao neuvjerljiv uspjeh.

Glavni trener Seagullsa Roberto De Zerbi, čija ekipa vodi klub Serie A 4-0 uoči uzvratne utakmice osmine finala u četvrtak, rekao je: “Jako sam sretan zbog reakcije.

“Ali nisam sumnjao u ljudske kvalitete svojih igrača. Odigrali smo dobru utakmicu, pogotovo u prvih 35 minuta.

“Nakon gola, više smo patili, ali nismo primili previše udaraca.

“A sada se moramo pripremiti za utakmicu s Romom. Moramo odigrati ozbiljnu utakmicu, a onda ćemo vidjeti.”