Tinejdžer Arsenalov napadač koji je oduševio Iana Wrighta postiže četiri gola u jednoj utakmici

Arsenalova akademija posljednjih je godina bila jako dobra, proizvevši mnoštvo vrhunskih talenata koji izgledaju kao da imaju svijetlu budućnost u igri.

Bukayo Saka očito je poster dječak u smislu maturanata akademije koji su postali zvijezde prve momčadi.

Zatim imate cijenjene članove momčadi kao što su Emile Smith Rowe, Reiss Nelson i Eddie Nketiah, kao i talente u usponu kao što su Ethan Nwaneri i Myles Lewis-Skelly.

Nepotrebno je reći da je Hale End trenutno u odličnoj formi. A u subotu, talent Arsenala do 18 godina natjerao je navijače Topnika na razgovor zahvaljujući svom herojstvu na terenu.

Chido Obi-Martin, 16-godišnji napadač, postigao je četiri gola u U18 momčadi Crystal Palacea u U18 Premier ligi.

Foto David Price/Arsenal FC putem Getty Imagesa

Chido Obi-Martin postiže četiri gola u pobuni Arsenala U18 protiv Crystal Palacea U18

Nije trebalo dugo da počnu padati golovi u 11:30 ujutro u Sobha Realty Training Center (aka London Colney).

Golovi Osmana Kamare, Harrisona Dudziaka i Chida Obi-Martina doveli su Topnike do 3-0 unutar 18 minuta, prije nego što je Palace vratio jedan preko Jesseja Derryja.

JOŠ PRIČA O ARSENALU

Obi-Martin je tada zabio svoj drugi gol dana za vodstvo Arsenala od 4-1 na poluvremenu, ali je Ben Casey zabio početkom drugog poluvremena i povisio na 4-2.

Obi-Martin je zatim dovršio svoj hat-trick, a Kamara je zatim dobio svoj drugi za 6-2, prije nego što je Derry ponovno pogodio za Palace.

U kasnijim fazama igre, Obi-Martin je zabio svoj četvrti za 7-3, a Theo Julienne je postigao osam pred sam kraj.

Bila je to sjajna predstava za igrače mlađe od 18 godina Jacka Wilsherea, a Obi-Martin je svojim golovima doveo do osam golova i dvije asistencije iz 10 prvenstvenih utakmica.

Arsenalovo čudo Chido Obi-Martin – factfile

Stručnjak za mladu momčad Arsenala opisao je danskog asa do 17 godina kao “visokog napadača”, “vještog igrača” i “jednog od najuzbudljivijih igrača u Arsenalovoj akademiji”.

Bird je također izvijestio da je tinejdžer već dogovorio ugovor o stipendiji u Arsenalu uoči sezone 2024/25.

Obi-Martin je slavno zabio za Arsenalove igrače do 16 godina u pobjedi 14-3 nad njihovim kolegama iz Liverpoola u studenom.

A legenda Gunnersa Wright citirao je riječi: “Chido Obi-Martin, on ima 15 godina, iskreno, visok je oko 6 stopa 2, izgleda jako brzo.”

Mladi napadač Arsenala svakako je jedan od onih na koje treba gledati do kraja sezone i kasnije.