Nogomet | Lionel Messi postavio je dva nedokučiva rekorda

Nogometna zvijezda Lionel Messi rušio je rekorde tijekom cijele karijere, no i u 36. godini nizaju se novi.

Najnovija izvedba postavljanja rekorda viđena je u subotu na američkom MLS krugu.

Inter Miami, za kojeg nastupa Messi, gubio je 0-1 protiv New York Red Bullsa nakon prvog poluvremena, no Messijev show počeo je u drugom poluvremenu.

Prvo je dao prolaz autora Matiasa Rojasa za prekrasan pogodak u 48. minuti susreta.

Nekoliko minuta kasnije Messi je doveo Inter Miami u vodstvo Luis Suárez ulazni.

U 62. minuti Messi je prekrasnim okomitim dodavanjem pustio Rojasa da zabije gol, au 69. minuti Suárez je iz Messijevog forhenda loptu pospremio u mrežu.

A dolazilo je još.

U 75. minuti Messi je pobjegao svom čuvaru uz središnju crtu, probio se gotovo do šesnaesterca i proigrao u zid preko Suáreza, koji je zabio svoj drugi udarac ove večeri.

I tu showu nije bio kraj.

Šest minuta kasnije Messi je još jednom okomito dodao Suárezu koji je završio svoj hat-trick.

Inter Miami je na kraju dobio utakmicu sa 6-2 golova i vodi u seriji.

Messi pet asistencija novi je rekord MLS-a. Isto tako, sudjelovanje u šest golova (gol+asistencija).

Messi vodi u razmjeni golova zajedno sa Suárezom. Obojica su postigli po deset golova. Messi je ove sezone odigrao osam utakmica, Suárez 11.

Messi također vodi statistiku asistencija s 12 asistencija, stoji na službenoj stranici MLS-a.

Stvar je ispravljena 6. svibnja 2024. u 9:38: Prema službenoj stranici MLS-a, Messi ima 12 asistencija koje su dovele do pogotka. Izvorno je u priči pisalo da Messi ima devet asistencija. Postoje razlike u načinu na koji se asistencije izračunavaju ovisno o izvoru.