Što Gerard Pique kaže o trenutnom stanju nogometa. “Nije više tako uzbudljivo”

Bivši španjolski reprezentativac Gerard Piqué, tvorac Lige kraljeva, požalio se na trenutno stanje u nogometu i dosadu koju ono stvara novim generacijama, navodi se u intervjuu danom izdanju The Sunday Timesa.

“Jedan od razloga zašto sam stvorio Kings League je taj što sam vidio svoju djecu kako gledaju nogometnu utakmicu i deset minuta kasnije bili su na svojim telefonima, na svojim tabletima, gledajući nešto drugo.

Nogomet se natječe s Amazonom, YouTubeom, TikTokom. Svaki ima svoje vremensko ograničenje. Nogomet od 90 minuta više nije tako zanimljiv”, rekao je trostruki osvajač Lige prvaka s Barçom (2009., 2011., 2015.).

“Klubovi će platiti navijačima da odu na stadion, jer je iskustvo kod kuće, u pidžami, s keksima na kauču, još bolje od odlaska na stadion”, dodao je.

“Ljudi biraju što žele gledati i samo važne utakmice. Ne možete zaustaviti tehnologiju. Neki dan sam nosio naočale za virtualnu stvarnost. Bio sam u pidžami kod kuće, spreman za spavanje, i gledao NBA utakmicu na tepihu. Svake godine ovi proizvodi postaju sve bolji i bolji.

Doći će vrijeme kada ćeš nositi ove naočale i bit će isto kao i na stadionu, samo ćeš moći reći: Sad želim sjediti pored Xavija! Sada želim gledati iza gola!”, rekao je Pique.

“Moramo pronaći načine da postignemo više golova ili da osiguramo da utakmica ne završi remijem. Nogomet se boji promjena.

Ima veliku povijest, vrlo je tradicionalan, ali promjena će doći, mora doći. Utakmica od 90 minuta koja može završiti rezultatom 0-0 vrlo je teško razumljiva novoj generaciji. Pa zašto se ne biste pridružili FIFA-i ili UEFA-i da pokušate da se vaš glas čuje?

Jako je dosadno. Ne možete promijeniti mnoge stvari u tim tijelima. S procesima, s odborima, to je noćna mora”, precizirao je i Gerard Piqué.