Southgate nudi novosti o ozljedi zvijezde Cityja; Man Utd debitant među tri zvijezde pohvaljen

Gareth Southgate bio je zadovoljan igrom Engleske u porazu od Brazila i trojicom svojih igrača koji su impresionirali u porazu od 1-0.

Subotnja međunarodna prijateljska utakmica na Wembleyju između momčadi pogođenih ozljedama završila je prvim porazom Engleske od njihovog izlaska u četvrtfinale Svjetskog prvenstva od Francuske prije 15 mjeseci.

“Bilo mi je drago…”

nadali su se da će međunarodnu godinu započeti sjajno, ali su posrnuli kada je tinejdžerska zvijezda Real Madrida Endrick ušao s klupe i osigurao Brazilu kasnu pobjedu od 1-0.

17-godišnjak je postao najmlađi čovjek koji je zabio seniorski međunarodni gol na Wembleyju, gdje je bio uglavnom sretan unatoč tome što se njegov niz od 10 utakmica bez poraza bližio kraju.

“Bio sam zadovoljan”, rekao je izbornik Engleske. “Jasno je da ne volim gubiti nogometne utakmice, ali mislio sam da je bilo mnogo vrlo dobrih pojedinačnih nastupa igrača koji jedva da su igrali za Englesku.

“Mislio sam da su naši regularniji igrači jako dobri.

“Znate, 15 minuta do kraja mislimo ‘uspjeli smo vidjeti puno novih igrača, imali smo više od našeg udjela u igri, imali smo toliko pokušaja na gol koliko i oni ‘.

“Razlika je na kraju bila jedan trenutak, zapravo, i to je nemilosrdnost nogometa na ovoj razini.”

ČITAJ VIŠE:

Anthony Gordon iz Newcastlea obećavajuće je prvi startao, a Ezri Konsa ušao je u 20. minuti nakon ozljede pomoćnog kapitena Kylea Walkera.

“Mislio sam da je Anthony jako dobar…”

Branič Aston Ville zamijenio je desnog beka, a veznjak Manchester Uniteda Kobbie Mainoo, 18, ušao je s klupe 15 minuta prije vremena.

“Mislio sam da je Anthony jako dobar”, rekao je trener Engleske. “Obje strane njegove igre izgledale su vrlo dovršeno.

“Ezri, da je ušao u trenutku kada je ušao i nosio se s igračem te kvalitete (Vinicius Jr), mislio sam da je također odličan, pokazao je pravu mirnoću i trebao bi biti stvarno zadovoljan svojim debijem. Bili smo stvarno zadovoljni s njim.

“Kobbie je bio prilika da umoči nožne prste. Trebali smo osvježiti dio momčadi jer moramo malo upravljati njihovom minutažom, tako da je to čudna situacija kada se radi o utakmici takve veličine, ali tu smo.

“Dovesti Kobbieja na teren bio je briljantan trenutak za njega i njegovu obitelj. Vidjeli ste nekoliko okreta i nekoliko stvarno pribranih trenutaka što je mali pokazatelj onoga što bi on mogao postati.”

Southgate je čekao da otkrije ozbiljnost problema koji je Walkera otjerao u prvom poluvremenu, rekavši da desni bek nije bio siguran “radi li se samo o stegnutosti”.

Ali trener Engleske sumnja da je “malo više od toga”, što znači da bi propustio prijateljsku utakmicu protiv Belgije u utorak.

ČITAJ VIŠE:

Southgate očekuje da će Cole Palmer i Jordan Henderson biti dostupni za tu utakmicu, ali potvrdio je da kapetan Harry Kane neće nastupiti zbog ozljede gležnja.

“Da, vratit će se”, rekao je. “Neće biti spreman za utorak.

“(Henderson i Palmer) danas su trenirali tako da su prošli kroz to OK.

“Trebali bi se pridružiti grupi koja će sutra trenirati i mi ćemo s tim nastaviti.”

Uz Kanea van i Ollieja Watkinsa koji ima priliku voditi liniju protiv Brazila, prijateljska utakmica u Belgiji sigurno pruža priliku za početak Ivana Toneya.

Napadač s jednim igranjem bio je neiskorištena zamjena u rijetkim večerima kada Engleska nije uspjela pogoditi mrežu.

“Igramo protiv vrhunske momčadi tako da će šanse biti ograničene”, rekao je Southgate.

“Možda smo imali prilike iz set-playa iskoristiti jedan od njih koji često čini razliku u tim tijesnim utakmicama.

“Ali bio sam stvarno zadovoljan s igračima koji su ušli. Moramo saznati više o njima, moramo znati kamo bismo mogli ići da nemamo Harryja za veliki meč.

“Mislio sam da je Ollie napravio dobar posao, da nije dobio onu jasnu priliku za gol koju biste možda željeli kao napadač, ali puno je njegovog rada bilo vrlo, vrlo dobro.”