Napoli-Roma 2-2, golovi i zabava ali remi nikome ne koristi

Napoli i Roma remizirali su 2-2 u utakmici važećoj 34. kola Serie A. Azzurri, koji golovima Olivere i Osimhena sanjaju o povratku, dolaze do 50 bodova, ali gube korak u utrci za europski plasman. Roma se, zavarana prednošću koju je ostvario Dybala, u zadnji tren spasila Abrahamom. De Rossijevi Giallorossi su peti sa 59 bodova i samo 2 boda ispredAtalanta, koja je s penala Pašalića i golom Lookmana pobijedila Empoli, popela se na 57 bodova.

Utakmica

Utakmicu na početku karakterizira agresivnost obje momčadi. Pellegrini u 6. minuti glavom plaši Napoli visoko. Napoli se osvijetlio i pokušao pokrenuti Osimhena. Ndicka stalno odbija ubrzanja središnjeg napadača. Domaći postaju opasni u 20. minuti uvođenjem Di Lorenza koji prima loptu od Politana i puca: Svilar pozoran. U 30. minuti prva greška Ndicke i prostor za Osimhena, Svilar odbija udarac Nigerijca. U 36. minuti vratar Giallorossija zahvaljuje Anguissi koji se pojavljuje sam u prostoru i šalje loptu u leđa. Roma pati i riskira u 39. minuti. Kvaratskhelia ulazi u igru, Ndicka odbija udarac i lopta odlazi nekoliko centimetara pored gola. Prije odmora još dvije šanse Talijana: Juan Jesus i Di Lorenzo, međutim, nisu uspjeli pronaći cilj.

Drugo poluvrijeme nudi uravnoteženiji scenarij, a Roma je odlučna u napretku u odnosu na prvo poluvrijeme. Utakmica završava u 59. minuti. Juan Jesus nokautira Azmouna, a za suca Sozzu penal. Dybala pretvara, 0-1 i Roma vodi nakon sat vremena protiv Napolija. Domaćini imaju zasluge što su primili udarac i odmah reagirali. Olivera puca s ruba, Kristensen odbija i vara Svilara: 1-1 u 64. minuti.

Remi ne zadovoljava niti jednu momčad. Napulj i Rim nastavljaju gurati, a prilike su brojne. U 66. minuti Osimhen glavom promašuje gol, na drugoj strani Pellegrini testira Meretovu reaktivnost. Prošlo je nekoliko sekundi i Politano je protraćio Osimhenovu podršku šutirajući visoko. U 74. minuti bilo je potrebno čudo Svilara da zabrani gol Osimhenu, koji je izgubio dvoboj s vratarom Giallorossija. Ravnoteža se pomiče u 83. minuti. Sanchez ulazi OsimhenVAR poziva suca Sozzu da pregleda epizodu: penal, napadač Napolija zabija centar za 2-1. Roma reagira i izjednačuje u 88. minuti. Dybala kut, Ndicka banka e Abraham bez problema zabija za 2-2.