Sinner danas poražen u polufinalu Indian Wellsa, Alcaraz pobjeđuje u 3 seta

Jannik Sinner poražen u polufinalu Mastersa 1000 Indian Wellsa od Španjolca Carlosa Alcaraza koji je slavio sa 1-6, 6-3, 6-2 u 2h05′ i usporava plavi trk. Sinner gubi svoj prvi meč nakon 19 uzastopnih pobjeda između 2023. i 2024. Južnotirolac ne uspijeva napasti drugo mjesto na ATP ljestvici i ostaje broj 3 na svijetu: Alcaraz, koji je dobio četvrti meč od 8 izravnih mečeva, zadržava svoje mjesto iza broja 1, Novaka Đokovića, i imat će priliku obraniti naslov osvojen 2023. godine.

Jannikov niz prestaje: što se dogodilo

Sinner je doživio svoj prvi poraz od studenog prošle godine na kraju dvostranog meča. Plavi dominiraju u prvom setu osvojivši 5 gemova zaredom od 1-1 i potpuno zapovijedajući mečom nakon pauze uzrokovane kišom koja je prekinula meč kod 2-1 i natjerala tenisače na čekanje gotovo 3 sata. Djeluje servis u prvom setu (71% prvih lopti). Kada Alcaraz ne pronađe prvu loptu, Sinner može potopiti šut uz povrat (6 poena od 8).

Utakmica se mijenja u drugom setu. Alcaraz podiže postotak prvih šuteva (oko 70%) i agresivnim stavom osvaja koševe na mreži (9/12). Španjolac je konkretan i koristi jedinu break loptu koju mu je dao Sinnerkoji bi imao dvije prilike smanjiti zaostatak, ali to ne uspijeva.

Idemo u treći set, koji nema povijest. Servis Sinnera posrće, a nepotrebne pogreške (8 naspram 2 Iberca) postaju pretežak teret protiv protivnika koji izvlači maksimum iz servisa (gotovo 70% prvih lopti). Alcaraz se nikad ne osvrće i trijumfira. Sinnerov niz završava u Indian Wellsu.

Utakmica

Treći set

Grešnik-Alcaraz 6-1, 3-6, 2-6 – Alcaraz je čekić: 3 meč lopte. Grešnik poništava prva 2

Grešnik-Alcaraz 6-1, 3-6, 2-5 – Sinner se mora znojiti da zadrži drugi servis u setu. Alcaraz ne popušta, Jannik pronalazi par pobjednika za smanjenje zaostatka.

Grešnik-Alcaraz 6-1, 3-6, 1-5 – Igra na nuli za Alcaraz, Sinner se čini nokautiranim.

Grešnik-Alcaraz 6-1, 3-6, 1-4 – Grešnik radi 3 besplatne pogreške i ponovno se dovodi u nevolju nudeći još 2 break lopte svom protivniku. Alcaraz mu zahvaljuje i leti na 4-1 s vodstvom koje se sada čini nepremostivim.

Grešnik-Alcaraz 6-1, 3-6, 1-3 – Prvak iz Murcije ništa ne griješi u četvrtoj utakmici, break potvrđen i 3-1.

Grešnik-Alcaraz 6-1, 3-6, 1-2 – Na 30-30 Alcaraz tjera Sinnera na pogrešku nakon razmjene 12 udaraca. Jannik se suočava s točkom prekida i briše je providonosnim ubrzanjem. Španjolac je taj koji kontrolira igru: druga break prilika i Alcaraz to iskorištava, dobiva vrlo težak i ključan dvoboj od 14 udaraca, koji završava izvanrednim udarcem.

Grešnik-Alcaraz 6-1, 3-6, 1-1– Alcaraz održava vrlo visoku kvalitetu igre i završava utakmicu na nuli.

Grešnik-Alcaraz 6-1, 3-6, 1-0– Prvi gem trećeg seta sumira utakmicu. Izuzetno teške razmjene, bez obzira na duljinu. Sinner počinje utakmicu na desnoj nozi.

Drugi set

Grešnik-Alcaraz 6-1, 3-6 – Leđima naslonjen na zid, modri ide u potragu za breakom potrebnim za produžetak seta. Na 30-30, Sinner pobjeđuje u vrlo teškoj razmjeni od 14 udaraca. Break point, Alcaraz ga briše pobjedničkim udarcem koji zatvara još jedan ‘reli’ od 9 udaraca. Španjolac pronalazi doprinos servisa, Sinner šalje bekhend na traku i Iberac zatvara set kratkom loptom: 6-3 nakon 1h21′ igre.

Grešnik-Alcaraz 6-1, 3-5 – Sinner vrši svoju dužnost da služi s autoritetom, pronalazeći nekoliko odlučujućih pobjednika.

Grešnik-Alcaraz 6-1, 2-5 – Igra se zahuktava na razini 30-30, koju Sinner dobiva na kraju još jedne spektakularne razmjene. Plava dobiva točku prekida koja isparava. Alcaraz održava vodstvo, 5-2.

Grešnik-Alcaraz 6-1, 2-4 – Sinner ostaje zaključan u drugom setu s nizom pobjedničkih udaraca i igrom na nulu.

Grešnik-Alcaraz 6-1, 1-4 – Španjolac ne priznaje ništa, povećava na 4-1 u igri obogaćenoj poenom dana: Sinner je osvaja nakon nekoliko nevjerojatnih oporavka, pljesak publike uokviruje osmijehe dvojice igrača.

Grešnik-Alcaraz 6-1, 1-3 – Prvo promašeno dodavanje za Sinnera. Alcaraz diktira tempo u razmjeni, modri griješe i predaju servis.

Grešnik-Alcaraz 6-1, 1-2 – Španjolac je u igri i relativno lako drži servis.

Grešnik-Alcaraz 6-1, 1-1 – Sinner nastavlja upravljati vlastitim dežurstvima.

Sinner-Alcaraz 6-1, 0-1 – Alcaraz otvara drugi set držeći servis.

Prvi set

Grešnik-Alcaraz 6-1 – Španjolac nastavlja griješiti, prvi set završava s vrlo jasnih 6-1 u 36′.

Grešnik-Alcaraz 5-1 – Alcaraz ne nalazi ritam, taktički izbori nisu jasni: Španjolac griješi na mreži i nudi još 2 break lopte Grešniku koji poništava udarac i leti na 5-1.

Grešnik-Alcaraz 4-1 – Sinner daje break point Španjolcu, ali se izvlači iz problema izvrsnom obranom: dva nevjerojatna oporavka i dozirani lob daje mu priliku zatvoriti igru ​​i produžiti.

Grešnik-Alcaraz 3-1 – Kada se igra ponovno pokrene, nakon skoro 3 sata pauze, Sinner izlazi iz blokova kao sprinter. S druge strane, Alcaraz se muči za povratak u meč, ne može pronaći prave udarce i izvodi break dvostrukom greškom.

Grešnik-Alcaraz 2-1 – Grešnik s autoritetom: igra na nulu i 2-1 za plave. Kiša je uzrokovala prekid utakmice.

Grešnik-Alcaraz 1-1 – Alcaraz drži prvi servis u svom meču unatoč dvostrukoj pogrešci. Pomažu mu dvije pogreške Grešnika.

Grešnik-Alcaraz 1-0 – Grešnik zatvara prvu partiju asom na 207 km na sat.