Semenyo se udvostručio za potpuni zapanjujući povratak

Antoine Semenyo zabio je dvaput dok je Bournemouth u drugom poluvremenu odigrao zapanjujuću igru ​​i oporavio se od tri pogotka zaostatka i pobijedio Luton 4-3.

Večeri u kojoj se Tom Lockyer vratio na Vitality Stadium kako bi zahvalio medicinskom osoblju koje mu je pomoglo spasiti život prije 88 dana, kada je ovaj susret prekinut nakon što je kapetan Lutona doživio srčani zastoj, uzbudljiva reakcija domaćina dovela je do velikog umanjio nade Hattersa da prežive.

Luton je vodio s tri pogotka na poluvremenu prije nego što je u drugom poluvremenu Andoni Iraola pokazao dramatičnu igru.

Gosti su poveli u devetoj minuti nakon što je Jordan Clark odlično ubacio Tahitha Chonga koji je glavom pogodio kraj vratnice.

Bournemouth je tražio trenutni odgovor, a Ryan Christie i Luis Sinisterra bili su blizu pogotka, ali su vidjeli kako je Thomas Kaminski blokirao njihov pokušaj.

Iraolina momčad zaostajala je dva gola protiv posljednjeg kluba Sheffield Uniteda ovog vikenda prije nego što je uzvratila i osvojila bod u sudačkoj nadoknadi.

U sličnoj su se poziciji našli kada je Luton postigao sjajan drugi gol nakon 31 minute.

Došlo je to nakon prodornog jedan-dva između Chonga i Alfieja Doughtyja, prije nego što je potonji nisko prebacio Chiedozieja Ogbenea, koji je zaokružio izvrstan timski potez.

Edwards je sigurno mislio da je njegova momčad zapečatila svoju treću gostujuću pobjedu ove sezone kada se Issa Kabore odvezao u polje kako bi izabrao odličnog Rossa Barkleyja, koji je snažno ispalio loptu visoko u mrežu dajući Hattersima priličnu olakšicu pri odlasku na prekid.

Ali nakon dvije izmjene tijekom pauze, Bournemouth je dramatično uzvratio, zabivši tri puta u 14 minuta na početku drugog poluvremena.

Prvi je bio zapanjujući komad individualne briljantnosti najboljeg strijelca Dominica Solankea. Napadač Cherriesa vratio je loptu između nogu Daikija Hashioke prije nego što ju je prebacio izvan Kaminskog.

Drugi je uslijedio nakon što Luton nije uspio očistiti kut Lewisa Cooka na sigurno, a Illia Zabarnyi je glavom ubacio iz blizine unatoč Doughtyjevim očajničkim pokušajima da spriječi prelazak linije.

Dvije minute kasnije Vitality Stadium je eruptirao kada je Semenyo ubacio s desne strane i snažno opalio u bližu stativu za poravnanje rezultata.

Bournemouth tu nije bio gotov i osvojio je sva tri boda kada je Semenyo zabio svojih drugih sedam minuta prije vremena, uzevši loptu od Enesa Unala prije nego što je snažno pucao preko Kaminskog i donio Cherriesima prvu domaću pobjedu od Boxing Daya.