Scoot Henderson iz Trail Blazersa nada se da će sezonu završiti na visokoj razini: Scoot Check 7.0

The odabran s izborom broj 3 na NBA draftu 2023., što ga čini najvećim izborom franšize od 2007. Budući da bi njegov razvoj mogao stvoriti ili slomiti budućnost franšize, The Oregonian/OregonLive će pratiti njegov napredak s tjednim ažuriranjima tijekom njegove rookie sezone.

Prethodno: ; ; ; ; ; .

Posljednji put kad smo razgovarali s novakom Trail Blazersa Scootom Hendersonom, odigrao je osam utakmica do 4. veljače i pokazao neke od svojih najboljih brojeva u sezoni.

Zatim je propustio 10 od sljedećih 12 utakmica zbog ozljede prije nego što je ponovno postao potpuno zdrav 9. ožujka. Odigrao je šest utakmica prije domaće utakmice protiv LA Clippersa u srijedu navečer.

Prošli tjedan, prije putovanja od dvije utakmice koje je rezultiralo porazima u subotu u New Orleansu iu ponedjeljak u Chicagu, Henderson je imao pristojan, ali ne i sjajan učinak u porazu od New York Knicksa.

Ubacio je 12 koševa uz šut 4-13, a pridonio je i sedam asistencija i šest skokova u 26 minuta.

Nakon utakmice, očito razočarani Henderson govorio je o tome da se osjeća bolje jer je nastavio čitati u napadu, ali da se i dalje mora poboljšati. Njegov cilj je bio jednostavan, završiti sezonu na dobroj točki.

“Sezona je bila puna uspona i padova i puno učenja”, odgovorio je na pitanje čemu se nada da će postići ostatak puta. “Ali samo da završim dobro i snažno. I zdrav.”

Igre: 8 (od 8. veljače do 18. ožujka).

minuta: Henderson, koji je startao četiri puta tijekom ovog dijela, imao je prosjek od 27,8 minuta, što je blizu njegovog sezonskog prosjeka od 26,9.

Bodovanje: Henderson, koji je zabijao 15,1 poen po utakmici tijekom posljednje provjere, doživio je pad proizvodnje na 11,8, srušivši njegov prosjek sezone na 12,6 s 12,8.

Tijekom posljednje provjere, Henderson je imao večeri s 19 poena, 21, 22 i 30, što je došlo tijekom njegove najbolje utakmice sezone kada je otišao 8 od 15 (53,3%) s terena u porazu od Denvera.

Tijekom ovog posljednjeg razdoblja, Hendersonova najbolja strijelska večer donijela je 15 poena 15. veljače tijekom domaćeg poraza od Minnesote.

Pucanje: Pad u broju pogodaka je, naravno, izravno povezan s dramatičnim padom njegovih postotaka šuta.

U posljednjoj provjeri Henderson je iz igre šutirao 41.4%. Ovaj put, on dolazi na 36,3% (33 od 91).

Scoot Henderson iz Portland Trail Blazersa (00) vozi prema košu pored DeMara DeRozana iz Chicago Bullsa, desno, tijekom prvog poluvremena košarkaške utakmice NBA lige u ponedjeljak, 18. ožujka 2024., u Chicagu. (AP Photo/Charles Rex Arbogast) APAP

Hendersonov šut za tri poena dosegao je najnižu razinu u sezoni za kontrolnu točku od 17,9% (5 od 28). To se dogodilo nakon što je tijekom prethodne provjere gađao najboljih 40,6% trica (13 od 32). Njegov sezonski prosjek sada je pao na 29,5%.

Asistencije/izgubljene lopte: Hendersonov broj asistencija po utakmici blago je pao na 5,3 sa 5,6.

Međutim, njegov broj izgubljenih lopti po igri skočio je na 3,1 nakon što ih je spustio na 1,8 tijekom zadnje dionice.

Odbijanje: Henderson je u prosjeku imao 3,0 skoka po utakmici neznatno manje od 3,1.

Krađe/blokade: Henderson je imao prosjek od 0,9 ukradenih lopti i 0,1 blokada po utakmici. Zabilježio je pet ukradenih lopti u posljednje četiri utakmice momčadi.

Ocjene za obranu/napad: Hendersonov obrambeni rejting u posljednjih šest utakmica narastao je na 124,3.

Napadački, Hendersonov rejting pao je na 106,3 nakon skoka na 123,7 tijekom prethodne provjere. Posljedično, njegov neto rejting bio je minus-18 tijekom ovog posljednjeg dijela.

Za sezonu ima obrambenu ocjenu 119,9, napadačku 108,6 i neto ocjenu minus-11,4.

Procjena: Ovo je bilo teško za Hendersona. Nema šanse.

Pao je u gotovo svim kategorijama od zadnje provjere, koja mu je nedvojbeno najbolja u sezoni.

Pošteno je reći da su ozljede i izgubljeno vrijeme utjecali na Hendersona. Vratio se zbog ograničenja minuta, nije bio u startu, a onda je vraćen u početnu postavu.

Dok je sezona na izmaku, očekujte da će Henderson dobiti dovoljno prilika da završi sezonu na pravi način.

— Aaron Fentress | | (Twitter), (Instagram), (Facebook)