Navijanje | Bronca sa SP-a za žensku reprezentaciju: najslabiji učinak u posljednjih nekoliko godina

Finska ženska navijačica morala se zadovoljiti broncom u finalu Svjetskog kupa u Orlandu, SAD, noć uoči subote po finskom vremenu.

Bodovna razlika između pobjedničkog SAD-a i osvajača srebrne medalje Švedske bila je jasna, prema Finskom savezu navijača u biltenu je navedeno.

U polufinalu je Finska ipak imala vrhunski učinak, ali je u finalu plasman pao za dva mjesta niže.

U završnoj izvedbi napravljeno je nekoliko iznenađujućih pogrešaka, navode iz udruge. Iz programa je izostalo nekoliko vratolomija, zbog čega je, stoji u priopćenju udruge, cjelokupni nastup djelovao očito neizvjesnije od polufinalnog nastupa.

“Bilo je nesretno mnogo pogrešaka u finalnom ždrijebu i to očito nije bio program naše razine. Ali, kako se često kaže, ovo je sport”, rekao je kapetan Emmi Reenkola navodi se u priopćenju sindikata.

Rezultat Finske bio je 82,93. Švedska je bila skoro šest bodova ispred Finske, a Sjedinjene Države skoro deset bodova ispred.

“Očito smo imali više grešaka od Švedske i Jenkija. Ove pozicije nisu trebale ići u drugom smjeru,” komentirao je drugi kapetan momčadi Tuuve Häkkinen tiskati u glasilu udruge.

Unatoč medalji, Finska je bila najslabija u posljednjih nekoliko godina. Finska je dominirala svjetskim prvenstvom 2018–2022. Prošle godine Finska je osvojila srebro.

Finska nacionalna navijačica osvojila je četvrto mjesto u petak po finskom vremenu. Finska je također osvojila tri medalje u juniorskoj seriji Svjetskog prvenstva.

Ispravak 27.4. 6:45: Iz članka je uklonjena fotografija za koju se pogrešno tvrdilo da je finska navijačica.