Roma-Brighton 4-0, Giallorossi poker u prvoj utakmici osmine finala Europske lige

Roma je danas pobijedila Brighton sa 4:0 u prvoj utakmici osmine finala Europske lige. Giallorossi pod vodstvom De Rossija osigurali su plasman u četvrtfinale pobjedom zahvaljujući golovima Dybale (13′), Lukakua (43′), Mancinija (64′) i Cristantea (68′). Uzvrat u Engleskoj za tjedan dana.

Utakmica

Prva velika prilika na utakmici dolazi u 3. minuti i to za Lukakua: centaršut Spinazzole, udarac glavom Belgijca i sjajna obrana Steelea. Odgovor gostiju stiže nakon 5 minuta: centaršut Adingre, Ndicka intervenira i dolazi nadomak autogola pogađajući vratnicu. U 13. minuti Rimljani su došli do prednosti s Dybalom: lijepo okomito dodavanje Paredesa, a ‘Joya’ dolazi oči u oči s vratarom, skače ga i posprema u mrežu. U početku poništen zbog ofsajda, pogodak je zatim potvrđen VAR provjerom.U 20. minuti bivši igrač Juvea također se pokazao cijenjenim u fazi obrane: Enciso je pobjegao ulijevo, ali je Dybala odustao i zatvorio ga.

U 25. minuti sjajna intervencija Svilara na Welbeckov udarac glavom: srpski vratar odbija udarac bivšeg Manchester Uniteda i spašava rezultat. Na pola sata Spinazzola probija po lijevoj strani i ubacuje u sredinu za Lukakua: udarac glavom Belgijca završava pored gola. U 37. minuti Pellegrini pokušava lijevom nogom, njegov udarac odbija se u korner. U 43. minuti Giallorossi su udvostručili vodstvo Lukakuom. Senzacionalna pogreška Dunka koji promašuje stop i dopušta bivšem igraču Chelseaja da se pojavi ispred Steelea. Belgijac ga svladava udarcem lijevom nogom na bližu vratnicu. U sudačkoj nadoknadi Svilar je ponovno bio protagonist još jedne sjajne obrane Welbecka glavom.

Na početku drugog poluvremena Lukaku je bio blizu osobnog gola: Steele je u 4. minuti ipak obranio njegov udarac glavom i odbio ga u korner. U 12. minuti Brighton je bio opasan na osovini Adingra-Welbeck: Englez je ljevicom ipak završio visoko. U 19. minuti Roma postiže hat trick s Mancinijem: branič harpunira asistenciju El Shaarawyja i pobjeđuje Steelea. Nekoliko trenutaka napetosti za provjeru VAR-a, ali bivši igrač Atalante bio je u regularnoj poziciji. Samo 4 minute prolaze i igrači Capitolinea ispuštaju žaraču: sjajan potez Rome koji zabija i Cristante glavom nakon precizne asistencije Spinazzole s lijeve strane.

Nakon pola sata, Brighton se ponovno pojavio s Buonanotteom, ali je njegov udarac otišao pored gola. U 35. minuti ‘galebovi’ su bili blizu pogotka zastavice s Lampteyem ali se domaća obrana uspijeva spasiti makar i uz malo muke. Roma je u finalu lako kontrolirala posljednje pokušaje Engleza i Olimpico je mogao slaviti.