Ocjene igračica Chelseaja protiv Barcelone: ​​smiješni crveni karton Kadeishe Buchanan opljačkao je Bluese dok san Emme Hayes o Ligi prvaka nestaje u dimu

Kontroverzno suđenje je nažalost ukralo šou jer se europski prvak Barca kvalificirao u finale UWCL-a, gdje će igrati protiv Paris Saint-Germaina ili Lyona

Emma Hayes završit će svoju vladavinu u Chelseaju bez naslova Lige prvaka za kojim su ona i njezin tim toliko žudjeli nakon što je Barcelona u subotu pobijedila 2-0 na Stamford Bridgeu i prošla u ovogodišnje finale. Golovi Aitane Bonmati i Fridoline Rolfo pomogli su Kataloncima da preokrenu, iako je glavna tema razgovora u nastavku bila suđenje.

Bonmati je u 25 minuta izjednačio rezultat zahvaljujući magičnom radu nogu koji je stvorio prostor za udarac koji je odbijen od Kadeishe Buchanan, ostavljajući Hannah Hampton bez šanse. Ali dok je Barca uživala u dobroj čaroliji nakon tog pogotka, Chelsea je imao svoje prilike, Catarina Macario testirala je Cata Colla lijepim udarcem iz voleja nakon što je Melanie Leupolz pogodila gredu s veličanstvenom prilikom, iako onom na koju bi se VAR vratio i poništeno jer je Lauren James bila u zaleđu u nadograđivanju.

Bila je to vrlo borbena utakmica koja je pripremala jedno prekrasno drugo poluvrijeme koje će odlučiti prvog od ovogodišnjih finalista, a onda je krenula polemika. Buchanan je dobio žuti karton zbog čistog prekršaja na Salmi Paralluelo, što nije nimalo podijelilo mišljenja – ali njezin drugi žuti samo četiri minute kasnije jest. Obrtanje Patri Guijarra smatralo se faulom i, što je ključno, vrijedilo je još jednog kartona. Kanađanin je bio u nevjerici.

Barca se borila stvoriti nešto jasno unatoč prednosti igrača, sve dok Bonmati nije uletio u polje i pao nakon kontakta Ashleyja Lawrencea. Branič je bio uporan da nije bio prekršaj, nažalost, to je ostalo nakon provjere VAR-a, a Rolfo je bio pri ruci da pretvori i dovede goste u vodstvo.

Hayes je krenuo od tog trenutka, bacajući se prema naprijed u potrazi za golom koji bi utakmicu odveo u produžetak, ali nije došao. Neće biti bajke za Chelseajeva ikoničnog trenera u Ligi prvaka i Barca će umjesto toga sljedeći mjesec krenuti u Bilbao u nadi da će obraniti svoj europski naslov, a protivnik će biti Lyon ili Paris Saint-Germain.

CILJ ocjenjuje Chelseajeve igrače sa Stamford Bridgea…