Calhanoglu duplo u šampionskom slavlju

Inter slavi Scudetto na San Siru svladavši danas Torino s 2-0 u utakmici koja važi za 34. kolo. Inzaghijevi Nerazzurri, već talijanski prvaci, nadvladali su Calhanogluovim golom i porasli na 89 bodova. Granata, s 10 igrača gotovo cijelo drugo poluvrijeme, ostala je na 46.

UTAKMICA

U 5. minuti Torino je prvi pucao prema golu, niskim udarcem Rodrigueza, a Sommer je sigurno obranio. Inter se, u danu slavlja u kojem utakmica nije izgleda bila u središtu programa, ukazao s Thuramom, koji je nedugo zatim bio neprecizan s ruba kaznenog prostora. . Toro je u 15. minuti imao priliku kod Zapate udarcem lijevom nogom, a i tu je Sommer zabio gol. U 25. minuti Mkhitaryan pokušava iz voleja izdaleka, lopta odlazi preko grede. U 34. minuti sjajan udarac Calhanoglua iz daljine, Thuramovo odbijanje ne pomaže. Do odmora se pojavljuje Lautaro, u 43. minuti pokušaj Argentinca neutralizira Milinković-Savić.

Drugo poluvrijeme počinje isključenjem Tamezea koji u 47. minuti loše dobacuje Mkhitaryanu, Ferrieri Caputi povlači prvo žuti, a zatim i crveni nakon pregleda VAR-a: granata s 10 igrača prekida utakmicu u 56. minuti s Calhanogluom koji ljevicom volej pogađa cilj: 1-0.

Jedanaesterac dosuđen zbog prekršaja Lovata nad Thuramom u kaznenom prostoru doveo je do 2:0 u 59. minuti: Calhanoglu je ponovno realizirao penal. Posljednji dio utakmice je čisti akademski. Inter se ‘igra’, zamalo zabija treći gol, Toro je sparing partner u trobojnom slavlju Nerazzurra.